Patnáctka ševců vybojovala v Ostravě cenný bod s domácím Baníkem

Patnáctka ševců zažila anglický týden, když se utkala s kvalitními soupeři z Olomouce a Ostravy. Ve vyrovnaných zápasech nejdříve s Hanáky těsně prohrála 1:2, v sobotu s Baníkem brala bod za remízu 1:1.

V úterním utkání drželi mladí ševci se Sigmou dlouho vyrovnané skóre, rozhodovalo se v závěru zápasu. Hosté dvěma dalekonosnými střelami naklonili misky vah na svou stranu, gól Davida Vávry přišel pozdě a na vyrovnání nezbyl ševcům čas.

V sobotním utkání v Ostravě proti Baníku předvedli mladíci ve žlutomodrých dresech bojovný výkon a díky vyrovnávací brance Jakuba Nevrlého si odváží bod.

Domácí měli v první půli více času míč na svých kopačkách, ale jejich šance zneškodnil spolehlivě chytající brankář Adam Zachara. Radovat se mohli i zlínští fotbalisté, když Sam Žiak nastřelil ve 32. minutě břevno baníkovské brány. V poslední minutě poločasu se ale přesto radovali Slezané: centrovaný míč propadl na zadní tyči k volnému útočníkovi, a ten otevřel skóre – 0:1.

Do druhého poločasu naskočili ve žlutomodré kombinaci dva noví hráči: Jakub Nevrlý a Vojta Hlavňovský, a prvně jmenovaný po pěti minutách zhodnotil přihrávku Davida Vávry a prostřelil domácího brankáře – 1:1.

Mladí ševci zlepšili přechodovou fázi a nadále hrozili rychlými útoky, ale bez využití, jako například náběh do šance Vojty Hlavňovského. Domácí v závěru vyvinuli značný tlak, aby vítězství strhli na svou stranu, ale nadšeně bojující ševci jim tuto radost nepřipustili.

VÝSLEDEK – 19. KOLO MSŽL: FC BANÍK OSTRAVA “15“ – FC ZLÍN “15“ 1:1 (1:0). Branky: 39. Havran Ondřej – 42. Jakub Nevrlý. Rozhodčí: Podraza Jaroslav – Leško Ondřej, Ražný Jan. Diváci: 58. Sestava FC Zlín: Adam Zachara – Ondřej Bližňák, Jakub Němeček, Ondřej Šebesta, David Vávra, Matěj Tkáč, Tomáš Brambor, Sam Žiak, Jan Fagulec, Richard Sabák, Lukáš Střecha. Střídali: Jakub |Nevrlý, Vojtěch Hlavňovský, Jakub Truhlář, Tomáš Juřička.