Patnáctka ševců vydřela remízu s Ostravou, čtrnáctka vyšla naprázdno

V sedmém kole Moravskoslezské žákovské ligy se o něco více dařilo patnáctce ševců. Ta se na Vršavě rozešla smírně 2:2 s Ostravou. Naopak čtrnáctka ševců Ostravě vysoko podlehla.

Patnáctka ševců po první půli s Ostravou prohrávala, ale po změně stran se jí podařilo výsledek otočit. Ovšem hosté nesložili zbraně a nakonec se jim povedlo vyrovnat. „Nepovedlo se nám udržet vedení 2:1. Vyrovnávací gól jsme inkasovali pět minut před koncem. Kluky chválím za přístup k utkání i za pěkně fotbalové momenty,“ uvedl zlínský trenér Milan Hanko.

Čtrnáctka ševců sice podlehla Ostravě jasným výsledkem, nicméně průběh zápasu tomu neodpovídal. Žlutomodří šli totiž do vedení, poté se hostům podařilo hru vyrovnat a na obou stranách se urodila řada šancí. Ostrava po jedné z nich záhy vyrovnala a díky zužitkované standardní situaci šla do poločasu do vedení.

Do druhé půle vstoupili mladí ševci náporem, Ostravu zatlačili na její polovinu, z čehož rezultovala množství šancí. S těmi však žlutomodří zacházeli prachbídně, a tak místo toho skórovali hosté. „Dostáváme hloupé góly a naopak šance, které si vytvoříme, neproměňujeme. Výsledek je pro nás krutý,“ konstatovala zlínská trenérka Aneta Strachoňová.

„Je to těžké pro nás pro všechny, ale věříme, že jdeme správnou cestou a brzy to prolomíme. Po fotbalové stránce se nám daří. Musíme však najít potřebný klid v koncovce a věřit tomu, že tvrdou prací se výsledky dostaví,“ burcuje zlínská trenérka.

VÝSLEDKY – 7. KOLO MSŽL: FC ZLÍN “15“ – FC BANÍK OSTRAVA “15“ 2:2 (0:1). Branky: 45. Žiak Samuel, 62. Sabák Richard – 17. Baroš Simon, 76. Rataj Dominik. Rozhodčí: Kostelník Tomáš – Marišler Daniel, Podhajský Tomáš. Diváci: 50.

FC ZLÍN “14“ – FC BANÍK OSTRAVA “14“ 1:6 (1:2). Branky: 7. Herián Šimon – 10. Míček Matěj, 32. Frydrych Michal, 51. Trojek Sebastian, 67. Blažek Tomáš, 71. Hadaš Miroslav, 80. Václavík Robin. Rozhodčí: Marišler Daniel – Kostelník Tomáš, Podhajský Tomáš. Diváci: 25.