Patnáctka ševců vyzvala v generálce na ligový start pražskou Duklu

V posledním přípravném utkání před sobotním startem Moravskoslezské žákovské ligy vyšla patnáctka ševců na umělé trávě v Luhačovicích střelecky naprázdno. Navíc v každém poločase žlutomodří inkasovali po jednom gólu ze standardních situací, proto podlehli pražské Dukle 0:2. Trenér Marek Kalivoda nasadit do zápasu 22 hráčů, kteří se podělili o minutáž rovným dílem.

„Jarní prázdniny nám nabouraly tréninkový proces více, než je zdrávo. Proto bylo potřeba nastartovat fotbalový režim a zapojit do zátěže co nejvíce hráčů,“ vysvětlil zlínský kouč. „Tréninkové manko se projevilo v herním výkonu, drhla nám útočná kombinace, hráči kazili jednoduché přihrávky,“ vypozoroval Marek Kalivoda.

Přesto zůstal před ostrým startem jarní části soutěže optimistou. „Vyzkoušeli jsme hráče na pro ně nezvyklých postech a objevilo se tam několik zajímavých výkonů. Jsem přesvědčený, že se kluci na sobotní derby se Slováckem, které se hraje v Kunovicích od 10.30 hodin, dobře nachystají a vstup do jarní části soutěže zvládnou,“ potvrdil trenér mladých ševců.