Patnáctka ševců začala v Trnavě sympaticky, nezvládla však závěr

Patnáctka ševců odcestovala k dalšímu přípravnému střetnutí do Trnavy. Na hřišti slovenského celku nakonec po boji padla v poměru 2:4. Výborně rozehraný zápas ztratili žlutomodří po prostřídání v poslední dvacetiminutovce.

Patnáctka ševců se do soupeře zakousla hned od začátku a již ve 4. a 5. minutě si vytvořila dvě šance. Truhlář ani Brambor však nezamířili přesně. V 19. minutě už se ovšem hosté prosadili, když brejkovou situaci zužitkoval Střecha. Zaskočení domácí mohli o pět minut později inkasovat podruhé, Tomáš Brambor však nechal vyniknout trnavského brankáře.

Ve 27. minutě chyboval na druhé straně Šebesta, čehož Trnava využila ke srovnání na 1:1. Žlutomodří ovšem nesložili zbraně a do poločasu znovu dokázali naklonit výsledek na svoji stranu. Žiak výborně vysunul Střechu, který tak přidal svůj druhý gól v zápase.

Druhý poločas začal v 50. minutě šancí Pilaře, na opačné straně nepotrstali domácí chybujícího Zacharu. K tomu ale došlo po hodině hry – 2:2. Hned vzápětí se řítil do velké šance zlínský Pilař, jenomže pohotovou odpověď nepřinesl. V závěrečné desetiminutovce naopak Trnava překlopila vedení na svoji stranu z brejkových situací, nejprve v 72. a poté v poslední 80. minutě, kdy už hosté vrhli všechny síly do útoku.

„Hráče chválím za předvedený výkon v prvním poločase. Je to cesta, kterou chceme jít. Proti velmi kvalitnímu soupeři předvedli kluci odvážný výkon a určitě na to budeme chtít navázat,“ plánuje zlínský kouč Marek Kalivoda.

VÝSLEDEK – příprava: SPARTAK TRVANA “15“ – FC ZLÍN “15“ 4:2 (1:2). Branky Zlína: Střecha 2. Sestava Zlína: Procházka – Tkáč, Bližňák, Šebesta, Němeček, Sabák, Brambor, Žiak, Truhlář, Střecha. Střídali: Zachara, Měřil, Duc, Jaroš, Pilař, Parrilla.