Patnáctka ševců zvýšila výhrou v Karviné svůj náskok a míří za záchranou

Další důležitý krok směřující k záchraně Moravskoslezské ligy starších žáků udělala patnáctka ševců v Karviné. Žlutomodří zde zvítězili v sedmém pokračování skupiny o 7. – 12. místo zaslouženě 3:1. Díky tomu se v tabulce posunuli o bod před svého sobotního soupeře.

Utkání začali zlínští mladíci skvěle. Už ve 2. minutě Brambor vysunul Střechu a ten sám před gólmanem nezaváhal 0-1. I nadále byli hosté ze Zlína aktivní, v 18. minutě Nevrlý rozezvučel tyč domácí svatyně. V 27. minutě tentýž hráč běžel sám na brankáře, ale nedokázal jej překonat. Ve 34. minutě se Hlavňovský ocitl ve stejné situaci, bohužel, se stejným výsledkem.

Ve 40. minutě se v další gólové příležitosti po centru Sabáka objevil opět Hlavňovský, ale ani tentokrát se neprosadil. Vše si vynahradil ve druhé minutě nastavení prvního poločasu, když dokázal usměrnit centr Nevrlého do karvinské branky 0-2.

Do druhého poločasu vstoupili domácí aktivněji, nicméně – bez výraznějšího efektu. A poté, co Střecha přidal v 59. minutě třetí branku po spolupráci s Tkadlčíkem, zdálo se být rozhodnuto.

Karvinští ale nesložili zbraně, v 65. minutě snížili na 1-3 a v poslední desetiminutovce si vytvořili celou řadu nebezpečných standardních situací. Defenziva ševců je ale všechny dokázala vyřešit a zdramatizování utkání nedovolila.

V příštím kole přivítají mladí ševci na Vršavě tým MFK Frýdek-Místek, hraje se v sobotu 1. 6. 2024 od 10 hodin.

VÝSLEDEK – 7. KOLO MSŽL, skupina o 7. – 12. místo: MFK KARVINÁ “15“ – FC ZLÍN “15“ 1:3 (0:2). Branky: 65. Slazyk Olivier – 2. a 59. Střecha Lukáš, 40. Hlavňovský Vojtěch. Rozhodčí: Trigas Paskal – Bolec Jakub, Ciesla David. Diváci: 50. Sestava Zlína: Procházka Jiří – Bližňák Ondřej (70. Jaroš Petr), Němeček Jakub, Šebesta Ondřej, Vávra David, Fagulec Jan (80. Žiak Sam), Brambor Tomáš, Nevrlý Jakub (56. Kušlen), Hlavňovský Vojtěch (56. Tkadlčík František), Střecha Lukáš.