Patnáctku ševců zastavily břevno a neproměněné penalta, čtrnáctka pohořela

Patnáctka ševců stahovala v 10. kole Moravskoslezské žákovské ligy dvoubrankové manko na hřišti Jihlavy. Přední celek soutěže nakonec těsné vítězství 2:1 uhájil, nicméně hosté se za předvedený výkon stydět nemuseli. To samé už ale nešlo říct o zápase čtrnáctky ševců, která na Vysočině prohrála vysokým rozdílem. Oba zlínské celky tak zůstávají po víkendu u dna tabulky.

Patnáctka ševců nezvládla úplně podle představ první poločas, v němž se favorizovaní domácí dostali do dvougólového trháku. Ve druhém dějství se role otočily, mladí ševci snížili a celek z Vysočiny si po závěrečném hvizdu určitě oddechl. „Více jsme se prosazovali až ve druhém poločase. Bohužel jsme neproměnili ani penaltu a jednou soupeře zachránilo břevno,“ potvrdil zlínský trenér Milan Hanko.

Čtrnáctka ševců inkasovala v úvodních třech minutách dvě branky, čímž byl určen další ráz utkání. Vysočina se dostala do pohody a zápas rozhodla již do poločasu. Ani po přestávce neměli hosté morální síly na zvrat a jen těsně unikli potupné desítce. „Nejhorší zápas, jaký jsme odehráli. Od začátku jsme tahali za kratší konec,“ potvrdila zlínská trenérka Aneta Strachoňová.

„Byli jsme všude pozdě a Jihlava nás předčila svým pohybem, důrazem, nasazením a tím, že chtěla více než my. Doufám, že je to pro nás facka, kterou musíme napravit hned v dalším zápase, abychom jej dovedli do vítězného konce,“ přeje si zlínská trenérka.

VÝSLEDKY – 10. KOLO MSŽL: FKM JIHLAVA “15“ – FC ZLÍN “15“ 2:1 (2:0). Branky: 16. Pospíšil Šimon, 27. Hink Adam – 68. Žiak Samuel. Rozhodčí: Landsman David – Hána Samuel, Zamastil Ondřej. Diváci: 90.

FKM JIHLAVA “14“ – FC ZLÍN “14“ 9:0 (6:0). Branky: 2. Jančok Václav, 3., 24., a 63. Paštyka Petr, 18. Bubík Tobiáš, 28. a 36. Ritter David, 47. Sláma Jiří, 68. Březina Šimon. Rozhodčí: Hána Samuel – Landsman David, Zamastil Ondřej. Diváci: 36.