Podařilo se. Sedmnáctka ševců se proti Jihlavě pětkrát trefila a slaví první jarní výhru

Poprvé v jarní části sedmnáctka ševců slaví vítězství. Po remíze v Českých Budějovicích a těsné porážce od Sparty tentokrát žlutomodří uspěli, když na Vršavě přehráli v dalším duelu nejvyšší domácí soutěže mladších dorostenců Jihlavu 5:0.

Tým z Vysočiny bránil nulu na svém kontě do poloviny prvního poločasu. Pak defenziva Jihlavy poprvé kapitulovala a během krátkého časového úseku přidali žlutomodří další dva přesné zásahy. „Hlavně první poločas byl z naší strany opravdu výborný. Chvíli nám trvalo, než jsme našli recept na obranu soupeře, ale po první brance to z nás spadlo a hru jsme zcela ovládli,“ těšilo zlínského trenéra Jana Krhutka.

Jihlava navíc krátce po změně stran inkasovala počtvrté, čímž se mladým ševcům definitivně otevřela cesta k pohodovému dohrání celého zápasu. „Hru i výsledek jsme nadále kontrolovali, čtvrtý gól utkání zcela uklidnil. Sice už jsme potom neměli tak výraznou převahu, nicméně soupeře jsme k ničemu nepustili a podařilo se nám přidat pátý gól. Za dnešní výkon zaslouží kluci pochvalu,“ nechal se slyšet zlínský kouč.

VÝSLEDEK – 17. KOLO CDL: FC ZLÍN “17“ – FK mládeže VYSOČINA JIHLAVA “17“ 5:0 (3:0). Branky: 34. a 70. Brázda Michael, 22. Zbranek Jakub, 28. Jeřábek David, 49. Koňařík Robert. Rozhodčí: Kostelník Tomáš – Zelinka Miroslav, Havrlant Jan. Diváci: 30. Sestava Zlína: Švenda – Barbořík, Zbranek, Hubáček, Bětík (71. Petřík), Číž P. (63. Uhřík), Koňařík (63. Řezníček), Vaněk, Brázda, Jeřábek (78. Křiklava), Pastyřík.