První mistrovské utkání v nových dresech juniorkám ševců nepřineslo štěstí

Jarní část neodstartovaly dobře. Juniorky ševců kategorie WU18 v rámci II. ligy dorostenek vyšly gólově i bodově naprázdno v Líšni. Brněnskému celku podlehly 0:3. Po souboji dvou nejlepších celků v soutěži se bodový náskok žlutomodrých děvčat smrskl na pouhý bod.

První poločas byla Líšeň herně lepší a hlavně nebezpečnější. Zlínské fotbalisty propadaly v osobních soubojích a doplácely na chyby. Především první dotek hodně odskakoval. Líšeň střílela ostrými a hned v prvním poločase zavěsila tři branky. „Všechny střely byly prudké, pěkně umístěné, takže naše gólmanka se svou výškou neměla šanci,“ poznamenala jedna ze zlínských trenérek Edita Novosadová.

Náskok prvního poločasu mohla snížit před koncem Varmužová, která však nastřelila jen břevno. Druhý poločas byl z jiného soudku. Zlínské fotbalistky se semkly a podaly týmový výkon. Přehrávaly soupeře, ale jako v prvním poločase opět bez branek.

„I přes absenci našich hráček ze základu včetně naší kapitánky musím holky pochválit za nasazení. Hlavně ve druhém poločase se plnilo, co se řeklo. Holky do toho daly maximum a soupeře jasně přehrávaly. Bohužel bez branek a na ty se ve fotbale hraje. Ještě věříme v brzký návrat Gajdošíkové, která se v zápase zranila a zápas nedohrála,“ uvedla zlínská trenérka.

Druhé mistrovské utkání se odehraje na Vršavě v neděli 21.dubna s Vyškovem ve 14 hodin.

VÝSLEDEK – 7. KOLO 2. LIGA DOROSTENEK, MORAVA: SK LÍŠEŇ “18“ – FC ZLÍN “18“ 3:0 (3:0). Branky: 19. a 30. Holzová Kateřina, 35. Kalasová Denisa. Rozhodčí: Suchomel Vojtěch. Diváci: 50. Sestava Zlína: Polášková – Ševčíková, Folknerová, Dočkalová, Holíková – Langerová, Gajdošíková, Varmužová, Průchová, Sládečková – Dohnalová. Střídaly: Havránková, Pospíšilová, Macegová.