S vedoucími celky soutěže dvanáctka ševců ztratila, herně ale obstála

Dvanáctka ševců sice předchozí dva duely v rámci soutěže Sportovních středisek mládeže prohrála, nicméně v konfrontaci s absolutní špičkou nezklamala. Proti vedoucímu Žďáru prohrála 0:2, Slovácku pak podlehla těsně 3:4.

Ve Ždáru nad Sázavou se aktuální ročník tamní dvanáctce opravdu povedl. V doposud odehraných zápasech neztratil celek z Vysočiny jako jediný v soutěži doposud ani bod. A přestože mladí ševci předvedli srdnatý výkon, domácí dvěma slepenými góly v první půli nakročili k vítězství. Více branek již v tomto vyrovnaném střetnutí nepadlo.

To v duelu se Slováckem se na Vršavě diváci branek přece jen dočkali v hojnějším množství. Po vyrovnané první půli dokázali žlutomodří ještě jednou srovnat krok, ale pak se hosté z Uherského Hradiště utrhli do dvoubrankového trháku, na který již mladí ševci odpověděli pouze kontaktním gólem. Na vyrovnání již ale nedosáhli.

Během tří dnů jsme odehráli dva velmi kvalitní zápasy s top týmy téhle sezony. Kluci se neztratili a odehráli vyrovnaná utkáni, v nichž nám chyběly jen větší kvalita v zakončení a možná i trocha štěstí. Všichni kluci si nicméně zaslouží pochvalu,“ uvedl zlínský trenér Ivan Staňo.

VÝSLEDKY – 10. a 11. KOLO SpSM, sk. Jih: ŽĎÁR NAD SÁZAVOU “12“ – FC ZLÍN “12“ 2:0 (2:0). Branky: 23. Musil Josef, 26. Málek Adam. Rozhodčí: Uhlíř Lukáš. Diváci: 22.

FC ZLÍN “12“ – FC SLOVÁCKO “12“ 3:4 (1:1). Branky: 39. a 57. Tuna David, 72. Obdržálek Matyáš (vlastní) – 35. Miko Tobiáš, 51. Zelda Antonín, 61. Zelina Damián, 68. Korvas Viktor. Rozhodčí: Lehký Vojtěch. Diváci: 43. Sestava Zlína: Juráň – Málek ,Volařík, Tuna, Pantálek, Šimo, Staňo, Staněk, Masař, Šulák, Budín, Jedlička, Fojtík Jakub, Klepač, Manďok, Zámečník.