Sedmnáctka ševců dala Plzni pět gólů a zvládla přestřelku, devatenáctka neuspěla

Devatenáctka ševců vyšla naprázdno i proti Plzni. V duelu 11. kola nejvyšší celostátní soutěže starších dorostenců se podařilo žlutomodrým skórovat až v samotném závěru, to už ale pouze korigovali porážku se Západočechy na konečných 1:4. To sedmnáctka ševců v zajímavé přestřelce porazila Plzeň 5:4.

Devatenáctka ševců proti favoritovi neuspěla. Aktuálně druhý tým tabulky potvrzoval svoje kvality hlavně v první půli, po níž vedl už 3:0. „Během půl hodiny nás srazily tři velké individuální chyby, které soupeř potrestal. Nemohu říct, že by se kluci nesnažili, ale jsme ve fázi, kdy se nám opravdu nedaří a každá nedůslednost se v našem případě na výsledku projeví,“ litoval zlínský trenér Jaroslav Matějíček.

Ve druhé půle se sice povedlo mladým ševcům zastavit plzeňský brankostroj, na zdramatizování zápasu však domácí tentokrát neměli. „Změnili jsme rozestavení, naše hra se zlepšila a měli jsme tam některé vydařené pasáže, ale v koncovce se stále trápíme a proměnili jsme šanci až na samotném konci utkání. Naše situace není jednoduchá, nicméně musíme dál tvrdě pracovat a snažit se co nejdřív zvednout,“ přeje si zlínský kouč rychlý úprk ze dna tabulky, odkud se žlutomodří nemohou odlepit.

To sedmnáctka ševců tentokrát problémy s produktivitou neměla a dočkala se svojí třetí podzimní výhry. V prvním poločase třikrát vedla, Plzni se povedlo dvakrát vyrovnat, ale když se po změně stran mladí ševci prosadili ještě dvakrát a utekli do trháku na 5:2, zdálo se být rozhodnuto. Viktoriáni nesložili zbraně, přiblížili se až na dostřel jediné branky, vyrovnat jim však mladí ševci nedovolili a cennou výhru uhájili.

„Povedl se nám začátek střetnutí, potom se ale utkání rozdrobilo spíš do osobních soubojů bez výraznějších šancí. Nám se herně povedl opět až závěr prvního poločasu, kdy jsme byli za svoji aktivitu odměnění vedoucím gólem. Podobně jsme rozehráli i druhý poločas, dařila se nám kombinace, dvakrát jsme se prosadili, nicméně po hodině hry jsme vypadli z tempa, inkasovali jsme gól a potom jsme po nedorozumění stopera s brankářem umožnili soupeři dostat se až na těsný kontakt. V té fázi už jsme se ale herně našli a závěr střetnutí jsme si pohlídali. Za výhru jsme samozřejmě rádi,“ oddechl si zlínský trenér Jan Krhutek.

VÝSLEDKY – 11. KOLO CDL: FC ZLÍN “19“ – FC VIKTORIA PLZEŇ “19“ 1:4 (0:3). Branky: 87. Štefan Jiří – 15. a 27. Vilímek Viktor, 9. Böhm Josef, 51. Šmíd Adam. Rozhodčí: Julínek Jiří – Malimánek Marek, Mikulášek Adam. Diváci: 100.

FC ZLÍN “19“ – FC VIKTORIA PLZEŇ “19“ 5:4 (3:2). Branky: 3. a 31. Jeřábek David, 39. Bětík Radim, 50. Hellebrand Tomáš, 59. Hellebrand Filip – 25. a 34. z penalty Průša Vít, 63. Velich Jaroslav, 79. Křivánek Tomáš. Rozhodčí: Malimánek Marek – Julínek Jiří, Mikulášek Adam. Diváci: 30.