Sedmnáctka ševců nezachytila s Olomoucí vstupy do obou poločasů

Sedmnáctka ševců vyšla na Hané naprázdno. V duelu 28. kola nejvyšší celostátní soutěže mladších dorostenců podlehli žlutomodří v Řepčíně domácí Olomouci 1:2, když ještě v poločase byl stav vyrovnaný. Hanáci však krátce po změně stran vstřelili vítězný gól.

„Nevyšly nám začátky obou poločasů, ty rozhodly o výsledku utkání,“ bilancoval zlínský trenér Jan Krhutek. Mladí ševci se hned v úvodu střetnutí dostali standardními situacemi pod tlak a po jedné z nich také inkasovali. „Pak jsme ale zvýšili aktivitu a zaslouženě se nám podařilo vyrovnat,“ pokračoval zlínský kouč.

Ve vyrovnané první půli již žádná další branka nepadla, ale hned po přestávce nechali hosté vyjet olomouckého Riedla a ten se trefil do šibenice. Hanáci se poté stáhli a nechali žlutomodré tvořit. Ti se hnali za vyrovnáním, trefili břevno, tyčku, ale když neproměnili ani třetí velkou příležitost, zůstali bez bodového zisku.

„Porážka samozřejmě mrzí, nicméně výkon mužstva hodnotím pozitivně. Hlavně ve druhé půli jsme odehráli velmi dobré pasáže, Olomouc jsme přehrávali a je velká škoda, že se nám nepovedlo některou z gólových šancí proměnit a minimálně vyrovnat,“ zopakoval Jan Krhutek.

VÝSLEDEK – 28. KOLO CDL: SK SIGMA OLOMOUC “17“ – FC ZLÍN “17“ 2:1 (1:1). Branky: 8. Remeš David, 48. Riedl Victor Kenneth – 20. Hellebrand Filip. Rozhodčí: Řezníček Tomáš – Lakomý Lukáš, Bartoň Tomáš. Diváci: 50. Sestava Zlína: Švenda – Pastyřík (72. Maděra), Hubáček, Barbořík, Erban, Zbranek, Brázda (77. Řezníček), Koňařík, Hellebrand F. (59. Teixeira), Bětík, Petřík (72. Uhřík).