Sedmnáctka ševců otočila duel v Mladé Boleslavi, devatenáctka vedení neudržela

Devatenáctka ševců vyšla ve čtvrtém kole nejvyšší domácí soutěže starších dorostenců naprázdno, přestože v Mladé Boleslavi dvakrát vedla. Naopak sedmnáctku ševců nezlomilo ani dvoubrankové vedení Středočechů a nakonec brala všechny body.

Devatenáctka ševců nastoupila do duelu proti doposud neporažené Mladé Boleslavi s otevřeným hledím a v bezbrankové první půli měla díky Dorňákově hlavičce blíže k vedoucímu gólu. Domácí gólman se ale vytáhl. Po změně stran už ovšem žlutomodří udeřili. Na zadní tyči se prosadil Malenovský. Mladá Boleslav ovšem využila chyby ve zlínské rozehrávce a Buryán mířil přesně. Mladí ševci si vzali vedení zpět díky Petrutově přímému kopu do šibenice. Jenomže záhy domácí opět srovnali a sedm minut před koncem neobsazený Buryán svým druhým gólem rozhodl o výhře Středočechů.

„Konečný výsledek je pro nás zklamáním. Proti kvalitnímu soupeři jsme odehráli solidní partii. V mezihře jsme byli o něco fotbalovější, dobře jsme kombinovali a dokázali jsme se i dvakrát gólové prosadit. Navíc jsme si uměli poradit i s dlouhými pasy domácích za naši obranu a se standardními situacemi. V závěru jsme se ovšem nechali zatlačit a dovolili jsme soupeři výsledek otočit. Tam už jsme tak důslední nebyli. O body jsme přišli hlavně kvůli triviálním chybám při bránění. A samozřejmě i ve finální fázi jsme měli být více důrazní,“ vypočítal zlínský trenér Jaroslav Matějíček.

V duelu mladších dorostenců stál za zhlédnutí zejména první poločas, v němž se událo vše podstatné. Středočechům vyšel vstup do zápasu a po čtvrthodině měli k dobru již dvě branky. Mladí ševci ovšem dokázali zanedlouho snížit, vrátit se do utkání a v poslední pětiminutovce před pauzou dvěma góly výsledek otočit. Tím byl střelecký účet zápasu uzavřen, neboť po změně stran žlutomodří těsný náskok uhájili.

VÝSLEDKY – 4. KOLO CDL: FK MLADÁ BOLESLAV “19“ – FC ZLÍN “19“ 3:2 (0:0). Branky: 62. a 83. Buryán Jan, 76. Fiker Štěpán – 53. Malenovský Matyáš, 65. Petruta Stanislav. Rozhodčí: Černoevič Alexandr – Švorc Jan, Jakl Tomáš. Diváci: 60.

FK MLADÁ BOLESLAV “17“ – FC ZLÍN “17“ 2:3 (2:3). Branky: 3. Kühnel Michael, 15. Rössler Jakub – 19. Petřík Jakub, 40. Brázda Michael, 42. Koňařík Jiří. Rozhodčí: Švorc Jan – Černoevič Alexandr, Jakl Tomáš. Diváci: 108.