Sedmnáctka ševců se na podzim v celostátní konkurenci neztratila

S vyrovnanou bilancí a na desátém místě nejvyšší celostátní soutěže mladších dorostenců zakončila podzimní část aktuálního ročníku sedmnáctka ševců. Vůbec první pravidelnou konfrontaci na celostátní úrovni zvládli žlutomodří se ctí a v jarních odvetách mají rozhodně na co navazovat.

„Tento ročník určitě patří k silnějším ročníkům, dle kvality ale i charakteru mužstva. Podzimní část bych hodnotil kladně, bohužel tam byly i slabší výkony, například Frýdek-Místek, konec utkání s Duklou či smolná prohra s Olomoucí. Tato utkání byla dobře rozehrána, ale nebyla dotažena do bodového zisku. Po herní a taktické stránky hráči se hráči zlepšují, u některých je pokrok větší, u některých je menší,“ bilancoval předchozí období zlínský trenér Jan Krhutek.

Soupiska žlutomodrých přitom byla v létě před vstupem do celostátní soutěže doplněna o několik nových tváří. „Hráči s Valašského Meziříčí prokázali velmi dobré dovednosti a schopnosti. Díky tomu se stali platnými členy týmu. Bohužel to samé se nedá říci o všech hráčích, kteří v létě přišli. Někteří jsou na svých postech až na pozici tři, či spíše čtyři,“ pokračoval v hodnocení zlínský kouč.

Jinak všechny posty na hřišti má aktuálně téměř zdvojené, tedy kromě stoperů. „Herní vytížení měli naši kluci téměř rovnoměrné. Kromě dvou borců, kteří patřili hlavně mezi střídajícími hráče. Proto by stálo za zvážení jejich hostování v jarní části někde, kde získají mít větší herní praxi. Do zimní přípravy bychom tak měli nastoupit v kompletním složení. Všichni hráči, kteří byli dlouhodobě i krátkodobě zranění, by měli být v lednu v pořádku,“ plánuje Jan Krhutek.

„Co se týče posunů v herním kádru, někteří hráči u nás prokazují velmi dobrou kvalitu, ale jediný z nich, který má na to, aby se posunul výš, je aktuálně Kuba Zbranek. Pokud se týká posunů ze spodu k nám, je několik hráčů vybráno. Ti nás svými výkony zaujali, ale kvůli velikosti našeho kádru, to není potřeba. Případný posun by byl pouze v nouzi a byl by pouze dočasný. Hráč z U16, který by svou kategorii přerostl, totiž podle mě a podle trenérů U16 není,“ vysvětlil zlínský trenér.