Šestnáctka ševců se i letos představí v semifinálové skupině Memoriálu Vlastislava Marečka

Šestnáctka ševců si zpestří zimní přípravu zápasy v tradičním Memoriálu Vlastislava Marečka. V tomto tradičním celorepublikovém turnaji určeném pro kategorii U16 poměří žlutomodří svoje síly s výběrem Pardubického kraje, dále brněnskou Zbrojovkou a Českými Budějovicemi. Ze semifinálových skupin postupují pouze vítězové. První klání absolvují žlutomodří na Vršavě již tuto sobotu od 14 hodin proti Východočechům.

„Jsme samozřejmě rádi za tuto konfrontaci, protože kromě Brna jde o soupeře, na které v naší soutěži nenarážíme. Rádi bychom se poprali o postup ze skupiny, na druhou stranu nám jde ale především o to, abychom kluky co nejlépe připravili na jarní část sezony a potažmo na přechod do kategorie U17 a celostátních soutěží. Tyto zápasy budou výbornou průpravou,“ těší se zlínský trenér Radek Matulík.

V mrazivém lednovém počasí disponuje aktuálně vcelku početným kádrem složeným z 26 hráčů do pole a tří brankářů. Tento stav je ale pouze dočasný. „Máme zde řadu kluků na zkoušku a chceme jim dát prostor, aby předvedli svoje kvality a ukázali potenciál. Zatím se jeví velice slušně, nicméně teprve další tréninky a přípravné zápasy nám ukážou více. Jsme teprve na startu, a přestože kluci od nás měli nějaké individuální úkoly, jak se nachystat na začátek společné přípravy, téměř vše je teprve před námi,“ říká zlínský kouč.

Šestnáctka ševců se v Moravskoslezské lize mladších dorostenců prezentovala na podzim sympatickými výkony, kterým v některých případech chybělo jen lepší výsledkové vyjádření. „Nějaké body jsme potráceli zbytečně, víme o tom. Na druhou stranu kluci po herní stránce obstáli a i proti předním celkům soutěže odehráli solidní zápasy, nebo alespoň některé jejich fáze. Často jsme nastupovali proti o rok starším a vyspělejším protivníkům, což se při přechodu ze žákovské kategorie také muselo projevit,“ připomíná Radek Matulík.

I proto držel během podzimu nad svým týmem ochrannou ruku, na jaře už ale bude přísnější. „Nastavili jsme si nějakou laťku a věřím tomu, že v odvetných zápasech půjdou naše výkony i výsledky ještě nahoru. Po fotbalové stránce musím kluky pochválit. Vždy jsme se snažili hrát kombinační fotbal, zaměřili jsme se na rozehrávku již od brankáře a je škoda, že v nejednom zápase jsme nevyjádřili herní převahu také střelecky. I na to se zaměříme v zimní přípravě, ovšem během lednu se budeme věnovat spíše kondiční stránce a nabírání fyzičky. Herní věci přijdou na řadu později,“ slíbil zlínský kouč.