Šestnáctka ševců vysoko zvítězila v Šumperku

Šestnáctka ševců porazila ve 24. kole Moravskoslezské dorostenecké ligy sedmnáctku Šumperku s přehledem 5:0. Osmnáctka ševců ovšem klopýtla a v napínavém střetnutí prohrála na půdě soupeře těsně 2:3.

Osmnáctka ševců sice dokázala na vedoucí trefu Šumperka odpovědět, jenomže domácí si vzali ještě do přestávky vedení zpět. Po změně stran jej navýšili a žlutomodří už dokázali pouze korigovat. „Naše čekání na vítězství už trvá poměrně dlouho a na našich výkonech se to podepisuje,“ konstatoval zlínský trenér Roman Dobeš.

„Soupeř byl houževnatý, přesto jsme si měli v utkání počínat mnohem lépe a předvést lepší výkon s lepším výsledek,“ konstatoval zlínský kouč.

To se naopak povedlo šestnáctce ševců, která měla zápas pod kontrolou, a dovedla jej k zaslouženému vítězství. „Od začátku se hrálo na jednu branku, my jsme však dlouho nemohli najít cestu do pevného obranného bloku soupeře. Povedlo se to až na konci poločasu,“ oddechl si zlínský trenér Jan Krhutek.

Po změně stran se pokračovalo v podobném duchu. „Přidali jsme na aktivitě, dlouho jsme však čekali na třetí branku. Když jsme se jí konečně dočkali, soupeře definitivně odpadl a prosadili jsme se ještě dvakrát,“ uvedl zlínský kouč.

V příštím kole hostí mladí ševci v neděli soupeře z Jihlavy.

VÝSLEDKY – 24. KOLO MSDL: FK ŠUMPERK “19“- FC ZLÍN “18“ 3:2 (2:1). Branky: 18. Vaněk Jakub, 25. Minář Jan, 66. Vaněk Jakub (pen.) – 21. Chytil Karel, 73. Hordiienko Serafym. Rozhodčí: Vejtasa Simon – Kratky Roman, Chodura Tomáš. Diváci: 35. Sestava Zlína: Trauntenberger – Vörös, Filgas (57. Soboliev), Hargaš, Antolák, Pumprla (46. Tóth), Bednařík, Malenovský, Chytil, Zábojník, Hordiienko.

FK ŠUMPERK “17“- FC ZLÍN “16“ 0:5 (0:2). Branky: 35. Brázda Michael, 45. Pastyřík Jan, 79. Pastyřík Jan, 83. Lukáš Šimon, 89. Zbranek Jakub. Rozhodčí: Kratky Roman – Vejtasa Simon, Chodura Tomáš. Diváci: 30. Sestava Zlína: Číž A. – Holub (70. Zapletal), Hubáček, Číž P., Brázda (70. Maděra), Řezníček (64. Erban), Teixeira (74. Hubinka), Uhřík, Zbranek, Petřík (64. Lukáš).