Starší žáci ševců ukončili základní část porážkami v Ostravě

Základní část Moravskoslezské žákovské ligy zakončili starší žáci Zlína v Ostravě. Patnáctka ani čtrnáctka ševců však na domácí týmy nestačily a prohrály. Na jejich účasti v nadstavbové skupině o titul to však nic nemění.

Patnáctka ševců proti lídrovi soutěže tahala za kratší konec hned od začátku. „Soupeř vstřelil dvě rychlé branky, které ho dostaly do pohody. Dost nás přehrával ve středové řadě, kde si dobře vytvářel přečíslení. My se na chvíli zvedli na začátku druhé půle, snížili jsme, ale poté byl opět soupeř lepší a přidal další branky,“ uvedl zlínský trenér Václav Pavlíček.

Čtrnáctka ševců se držela v Ostravě déle než poločas, potom se však kvalita domácích přece jen projevila a Baník ji vyjádřil také střelecky. „Technicko-taktickými nedostatky jsme pustili soupeře snadno do vedení. I když plně uznávám, že domácí působili kompaktnějším a fotbalovějším dojmem,“ bilancoval zlínský trenér Milan Hanko.

VÝSLEDKY – 22. KOLO MSŽL: FC BANÍK OSTRAVA “15“ – FC ZLÍN “15“ 6:1 (3:0). Branky: 6. Škrkoň Vít, 14. Javorský Alexandr, 34. Jadrníček Nikola, 58. Škubala Tomáš, 67. Škubala Tomáš, 70. Kundrát Denis – 41. Jakeš Lukáš. Rozhodčí: Sikora Patrik – Kovařik Ondřej, Brezovský Ondřej. Diváci: 42. Sestava Zlína: Švenda – Sotolář, Šnajdárek, Vrubel (Navrátil), Šmédek, Gřešák, Vaněk, Pozzi, Veselý, Jakeš, Trtek (Psota).

FC BANÍK OSTRAVA “14“ – FC ZLÍN “14“ 3:0 (0:0). Branky: 52. Baier Sébastien, 75. Baroš Simon, 79. Chovaneček David. Rozhodčí: Kovařik Ondřej – Sikora Patrik, Brezovský Ondřej. Diváci: 31. Sestava Zlína: Zachara – Matocha, Kišš, Němeček, Tkáč, Vávra, Měřil, Brambor, Žiak, Sabák, Truhlář. Na střídání: Musil, Kroča, Juřička, Le Xuan, Parrilla, Bíbr, Procházka.