V Havlíčkově Brodě se mladším žákům Zlína dařilo. V rámci 12. kola soutěže Sportovních středisek mládeže zvítězily na Vysočině s přehledem třináctka i dvanáctka ševců.

Třináctka ševců si hledala cestu k soupeřově bráně přes dvacet minut. Jakmile ale poprvé prolomila obranný val Havlíčkova brodu, začala skóre navyšovat. Zejména ve druhé půli, která se již hrála zcela v režii žlutomodrých.

„Dnes jsme se po ospalejším začátku chytli skvělým prvním gólem. Soupeř s námi chtěl hrát otevřenou partii, což na něm moc cením. Naši útočníci tak měli dost prostoru pro 1v1, což ústilo v hodně dobré akce, musíme však ještě pracovat na řešení finální fáze. Dařilo se nám hrát v klidu s rozvahou a skvěle se kombinací dostávat nahoru. Dnes patří pochvala všem, co do zápasu zasáhli. Kluci hráli skvěle,“ ocenil zlínský trenér Petr Zapletal.

Podobně se vyvíjel i duel dvanáctky ševců. Ta se po první úspěšné zteči domácí brány uklidnila a již do poločasu třemi góly nakročila k vítězství. Po změně stran už se řešila jenom otázka skóre. Žlutomodří byli při chuti, vypracovali si řadu šancí a hned šest z nich se jim podařilo proměnit. „Do Havlíčkova Brodu jsme jeli s jasným cílem zápas vyhrát, to se nám po přesvědčivém výkonu podařilo, skóre odpovídá průběhu utkání,“ konstatoval zlínský trenér Ivan Staňo.

VÝSLEDKY – 12. KOLO SpSM, sk. Jih: HAVLÍČKŮV BROD “13“ – FC ZLÍN “13“ 0:7 (0:2). Branky: 23. a 80. Žiak Maxim, 41. a 54. Janeček Jan Matěj, 54. Janeček Jan Matěj, 58. Havel Lukáš (vlastní), 69. Sebera Petr. Rozhodčí: Bouda Josef. Diváci: 30.

HAVLÍČKŮV BROD “12“ – FC ZLÍN “12“ 0:9 (0:3). Branky: 31., 58. a 60. Pantálek Jakub, 55. a 56. Hrubý Adam, 40. Volařík Dominik (penalta), 48. Fojtík Jakub, 68. Bielik Michael Jiří. Rozhodčí: Bouda Josef. Diváci: 30. Sestava Zlína: Juráň – Málek , Volařík, Tuna, Pantálek, Šimo, Staňo, Staněk, Masař, Šulák, Budín, Jedlička, Fojtík Jakub, Klepač, Manďok, Zámečník, Bielik, Hrubý.