Třináctka ševců měla proti Prostějovu střelecky nabito. V pátém kole soutěže Sportovních středisek mládeže zvítězili žlutomodří vysoko 13:0. Podobně si vedla i dvanáctka ševců. Po ostrém startu zápas s přehledem kontrolovala a zvítězila 12:1.

Mladí ševci v kategorii U13 žádné komplikace nepřipustili a již po poločase vedli osmibrankovým rozdílem. Hlavně nástup se domácím povedl, když v úvodních čtyřech minutách potrestali dvě velké hrubky Prostějova. Ani po změně stran se Hanáci do hry nedostali a z Vršavy si odváželi plných třináct branek.

„Dnes jsme odehráli jedno z nejlepších utkání vůbec. Perfektně zvládnutá útočná fáze, kreativní řešení a pohledné kombinace i individuální akce. Obrana perfektně zachytávala náběhy a soupeře pustili asi jen do dvou šancí za celý zápas. Celkově to prostě dneska bylo super. Velká poklona přede všema, fakt jsem na ně pyšný,“ ubezpečil zlínský trenér Petr Zapletal.

Ani dvanáctka ševců neponechala nic náhodě. Již po sedmi minutách vedla o tři branky a do poločasu se prosadila ještě třikrát. Ani po změně stran se obraz hry nezměnil. Žlutomodří dál kralovali a svoji převahu vyjádřili také střelecky. Soupeř se dočkal čestného úspěchu až v samotném závěru.

VÝSLEDKY – 5. KOLO SpSM, sk. Jih: FC ZLÍN “13“ – 1.SK PROSTĚJOV “13“ 13:0 (8:0). Branky: Albrecht 4, Žiak 4, Nevídal 2, Spružina, Janeček, Sebera. Rozhodčí: Lehký Vojtěch. Diváci: 43.

FC ZLÍN “12“ – 1.SK PROSTĚJOV “12“ 12:1 (8:0). Branky Zlína: Jedlička Daniel 3, Jančář Matyáš 3, Staněk Matyáš 2, Pantálek Jakub, Staňo Patrik, Tuna David 2. Rozhodčí: Lehký Vojtěch. Diváci: 50.