Třináctka ševců vybojovala bod na Slovácku

V dohrávaných duelech soutěže Sportovních středisek mládeže ve skupině o titul zavítali mladší žáci ševců do Nedakonic, kde je vyzvalo domácí Slovácko. Třináctka ševců zde dokázala remizovat, dvanáctka v napínavém duelu podlehla soupeři 4:6.

Třináctka ševců po bezbrankové první půli dvakrát prohrávala, v obou případech ale dokázala odpovědět. „Byla to pro nás skvělá konfrontace porovnat se s tak silným mužstvem, jakým je Slovácko. Od první minuty to byl boj, kde bylo k vidění vše, co k fotbalu patří. Podle předpokladu bylo Slovácko tím mužstvem, které od začátku zápasu diktovalo tempo hry. My jsme se mírnými náznaky snažili dostat do hry, což se nám chvílemi dařilo. Slovácko bylo dynamičtější, rychleji pracovalo s míčem, ale i tak jsme s nimi dokázali držet krok a do poločasu branky nepadly,“ uvedla zlínská trenérka Aneta Strachoňová.

Druhý poločas se nesl v podobném duchu. I když se Slovácko dostalo do vedení, žlutomodří se snažili vypracovat si příležitosti. Jednou z nich byl rohový kop, po němž skóroval hlavou Maty Hála, a v závěrečných minutách pak Franta Tkadlčík individuální akcí vyrovnal na 2:2.

„Nicméně dnes to nebylo o jednotlivcích, ale o celém týmu. Jsem velmi spokojená s přístupem mužstva k utkání, bojovností, a i když jsme občas tahali za kratší konec, tak jsme to nahradili obrovským srdcem a za to patří klukům velké díky. Remízu s tímto soupeřem bereme a jsme rádi, že jsme protáhli jarní neporazitelnost o další zápas. V sobotu nás čeká další utkání na domácí půdě s Kroměříží a věřím, že navážeme na tento výkon,“ přeje si zlínská trenérka.

Dvanáctka ševců tahala na začátku střetnutí za delší konec, potom ale Slovácko překlopilo výsledek na svoji stranu. „Zápas s velmi kvalitním protivníkem jsme sice výsledkově nezvládli, ale herně jsme byli vyrovnaným soupeřem a určitě jsme nedali kůži lacino. Dařilo se nám vytvářet si šance a na těžkém terénu předvést pěkné akce. Bohužel jsme doplatili na jednoduché chyby v bránění, ale v této kategorii je to naprosto v pořádku. Hlavní je, že jsme makali až do konce a za to patří klukům pochvala,“ uvedl zlínský trenér Petr Zapletal.

VÝSLEDKY – 4. KOLO SpSM, sk. Jih, skupina o 1. – 8. místo: FC SLOVÁCKO “13“ – FC ZLÍN “13“ 2:2 (0:0). Branky: 51. Michalčík Tobiáš, 68. Ruman David – 58. Hála Matúš, 78. Tkadlčík František. Rozhodčí: Králíček Pavel. Diváci: 60.

FC SLOVÁCKO “12“ – FC ZLÍN “12“ 6:4 (4:3). Branky: 7. Botek Patrik, 35. Vacula Kryštof, 37. Shromáždil Petr, 40. Valášek Vojtěch, 52. Holiš Filip, 69. Holiš Filip – 15. Jaroš Metoděj, 17. Janeček Jan Matěj, 27. Sebera Petr, 67. Gerych Jakub. Rozhodčí: Králíček Pavel. Diváci: 50.