Devatenáctka ševců: Na závěr sezony výhra na Spartě!

V posledním 30. kole nejvyšší dorostenecké ligy zavítali svěřenci trenéra Matějíčka na půdu pražské Sparty. Závěrečné kolo nemohlo dopadnout lépe, a po závěrečném hvizdu si odvezli mládežníci FC Zlín 3 body za výhru 4:1. Pro domácí celek to byl zvlášť významný den, protože bez ohledu na výsledek po utkání převzali pohár za první místo v ročníku 2023/24 celostátní dorostenecké ligy. Devatenáctka po posledním 30. kole skončila celkově na 9. místě se ziskem 38 bodů.

Devatenáctka ševců se sice v úvodu bránila sparťanskému tlaku a přežila i větší příležitosti Pražanů, postupně však získala půdu pod nohama a sama začala hrozit. Po příhře Braneckého sice ještě Filip Hellebrand netrefil prázdnou bránu, ale pak se proměnil v nahrávače a jeho pobídku usměrnil hlavou do sítě Štefan.

„V první půli jsme se rozjížděli pomaleji a začátek patřil domácím, kteří si vypracovali i gólové šance. Ty jsme naštěstí přežili a z brejkových situací jsme začali zlobit také my. Postupně se hra vyrovnala a první poločas jsme dohráli velice slušně, i když ve středu hřiště nás Sparta svým důrazem přece jen přehrávala,“ uznal zlínský trenér Jaroslav Matějíček.

Hned v nástupu do druhé půle bylo na domácí straně srovnáno. Žlutomodří nezvládli po vlastní standardní situaci návrat do obranných pozic a inkasovali. Za deset minut jim však vrátil vedení Filip Hellebrand a gólovou pojistku přidal po Tomaštíkově centru Branecký. V samotném závěru pak pečetil vydařený druhý poločas Petruta.

„Dnes jsme byli o něco nebezpečnější a hlavně efektivnější než soupeř. Proto jsme zvítězili zaslouženě. Na klucích si cením, že se ani po vyrovnávací brance nepoložili, přestože sen ám to nestalo na začátku druhé půle zdaleka poprvé. Tentokrát ale zvedli hlavy a zápas poctivě odpracovali až do konce,“ chválil zlínský kouč.

VÝSLEDEK – 30. KOLO CDL: AC SPARTA PRAHA fotbal U19 – FC ZLÍN U19 1:4 (0:1). Branky: 49.min Weber Marián – 25.min Štefan Jiří, 60.min Hellebrand Filip, 65. min Branecký Lukáš, 90.min Petruta Stanislav. Sestava Zlína: Husták Petr – Frolek, Štefan Jiří, Dobeš Adam, Hellebrand Filip, Dorňák Filip, Branecký Lukáš, Hellebrand Tomáš, Tesař Martin, Tomaštík Marek, Nevěřil Jakub. Střídající: Kaňok Michael, Vörös Tibor, Hvozdenský Richard, Pacik Martin, Petruta Stanislav, Průcha Štěpán, Zbranek Jakub