Územní převaha zlínských fotbalistek k výhře nevedla. S béčkem Olomouce se body dělily

Zlínské fotbalistky uhájily třetiligovou neporazitelnost i v desátém kole Moravskoslezské ligy žen. Domácí remíza s béčkem Olomouce je však spíše ztrátou pro holky ve žlutomodrém, které i nadále vévodí tabulce celé soutěže.

Ženy FC Zlín mají za sebou první jarní domácí zápas Moravskoslezské ligy žen. Přivítaly v něm v neděli na Vršavě B-tým Sigmy Olomouc. Utkání nakonec i přes převahu zlínských žen ve druhém poločase skončilo remízou, se kterou byly spokojenější hráčky Sigmy, avšak žlutomodré holky i tak zůstávají v čele tabulky s náskokem 7 bodů na Prostějov, který ovšem má o zápas méně.

Utkání začalo oboustranně opatrně, prvních dvacet minut se odehrálo převážně uprostřed hřiště, hra byla často přerušována fauly, ženy ze Sigmy hrály hodně důrazně a domácí dívky se jim snažily v důrazu vyrovnat, namísto aby se snažily využít svých předností a přehrát olomoucké fotbalistky kombinační hrou. Přesto se dostaly do vedení, když ve 26. minutě Lucie Martáková poslala kolmý pas za obranu pro Barboru Marholtovou, jež tradičně ukázala své strážkyni záda, a hned svůj první sólový nájezd v utkání proměnila v gól.

Domácí ženy konečně začaly kombinovat, a vypadalo to, že se dostávají do tempa. Ale gól padl na druhé straně: po autovém vhazování ve 33. minutě domácí fotbalistky zapomněly u brankové čáry na levé straně na svou nedávnou spoluhráčku Sáru Illéšovou, ta se pohodlně dostala do šestnáctky a po zemi našla před brankou volnou Sarah Váhalovou, jež pohodlně vyrovnala. Zbytek poločasu již potom žádné větší šance nepřinesl.

Brzy po přestávce se do velké šance dostala Lucie Martáková: v dobré pozici uvnitř šestnáctky vystřelila, ale hostující gólmanka její střelu vyrazila a další tři opakované střely domácích hráček skončily na červené zdi fotbalistek Sigmy. Domácí ženy měly potom i nadále územní převahu, ale vytěžily z ní pouze několik rohů a náznaků šancí, které ke gólu nevedly.

Akce Sigmy, které končily většinou pouze střelami z dálky, rozehrávala nejlepší hostující hráčka Sára Illéšová. Utkání mohla rozhodnout deset minut před koncem Barbora Marholtová. Ta se dostala ke střele na malém vápně, ale nedokázala dobře trefit skákající míč, který obránkyně Sigmy stihla ukopnout na roh.

Další utkání Moravskoslezské fotbalové ligy žen žlutomodré holky sehrají v sobotu 20. dubna 2024 v 15 hodin v Prostějově.

VÝSLEDEK – 10. KOLO MSLŽ: FC ZLÍN – SK SIGMA OLOMOUC B 1:1 (1:1). Branky: 25. Marholtová Barbora – 33. Váhalová Sarah. Rozhodčí: Prokůpek Kamil. Diváci: 40. Sestava Zlína: Batoušková – Zichová, Kalandrová, Možíšová, Bartlová – Machů, Vyvlečková, Marholtová – Dorotovičová, Vaculová, Martáková. Střídaly: Martináková, Hájková, D. Ševčíková, Průchová, Folknerová.