Vítězné loučení devatenáctky ševců. V posledním duelu porazila anglický West Bromwich

Devatenáctka ševců na závěr Zlatého kahanu zdolala West Bromwich Albion FC. Díky tomu obsadila konečné páté místo. Žlutomodří však museli o tento cenný výsledek zabojovat až v penaltách, protože během deseti minut druhé půle ztratili tříbrankový náskok a v normální hrací době skončil zápas 3:3.

Mladí ševci přitom měli střetnutí až do 65. minuty zcela pod kontrolou. Již v úvodním dějství se po centru Braneckého prosadil Čejka, druhý gól přidal po standardní situaci Hvozdenský. Branecký pak ještě nastřelil břevno a třikrát poskakoval míč v těsné blízkosti brankové čáry anglického mužstva.

„Proti fyzicky vyspělejšímu soupeři jsme se prosazovali kombinační hrou, vzadu jsme byli pozorní a je jenom škoda, že z mnoha šancí se nám povedlo proměnit pouze dvě. Výkon však byl velmi solidní a oproti předchozím zápasům jsem v naší hře viděl další posun. Soupeř hrozil jenom z brejků nebo po rychlém přechodu. Moc jsme mu toho ale nedovolili,“ potěšilo zlínského trenéra Jaroslava Matějíčka.

Ještě veseleji bylo krátce po změně stran, kdy mladí ševci zásluhou Braneckého přidali třetí gól. Pod dojmem slibného výsledku pak žlutomodří prostřídali sestavu a West Bromwich zničehonic udeřil. Po úvodní inkasované brance v 65. minutě se obrana žlutomodrých zcela zhroutila a během deseti minut bylo srovnáno na 3:3. „Neudrželi jsme balon a ve vlastní obranné třetině jsme udělali spoustu chyb. Ty probuzený soupeř dokázal potrestat,“ konstatoval zlínský kouč.

Mladí ševci ovšem z této šlamastyky vybruslili, a přestože další šance na konci utkání neproměnili, ovládli penalty v poměru 4:3. Zatímco zlínský brankář Kaňok dva pokusy anglického celku zpacifikoval, žlutomodří byli stoprocentní.

Generálku před prvoligovým startem proti Budějovicím sehrají mladí ševci příští sobotu na hřišti polského Rakowa.