Vlastní branka rozhodla o porážce zlínských fotbalistek v Teplicích

Ve třetím pokračování nadstavbové soutěže ve skupině o sestup druholigové fotbalistky Zlína poprvé klopýtly. V Teplicích sice dokázaly odpovědět na vedoucí gól Severočešek, druhý gól domácích se ale ukázal jako rozhodující.

Fotbalistky FC TRINITY Zlín postrádaly dvě hráčky základní sestavy, která se optimalizovala během jarních bojů: tentokrát do Teplic neodjela Sára Korvasová kvůli zkouškám na vysokou školu a zraněná Sára Illéšová. I když hostující holky bojovaly a v utkání na severu Čech rozhodně nebyly horším celkem, z Teplic odjely se stejným výsledkem jako minulý týden jejich kolegové.

Dobře věděly, že Teplice budou mít výškovou převahu a vyrukují na ně s důraznou hrou. A podle tohoto scénáře se odvíjel začátek utkání na tvrdém hřišti v Dubí. Ačkoliv žlutomodré ženy byly upozorňovány, jak jsou Severočešky nebezpečné z rohových a trestných kopů, už v 9. minutě zbytečně zahrály na roh. První nebezpečný centr kroucený do branky vytáhla gólmanka Michaela Matlachová na další roh. Avšak po něm vznikla v šestnáctce FC TRINITY nepřehledná situace, ve které žádná ze žen hrajících netradičně v modrém nebyla schopná míč odkopnout; nejrychleji se tak zorientovala domácí Hoffmanová a otevřela skóre.

Hostující ženy odpověděly ve 22. minutě: Johana Tomečková se uvolnila před šestnáctkou a vystřelila přesně k tyči: domácí gólmanka stačila pouze vyrazit a dobíhající Barbora Marholtová nadvakrát dostala míč do sítě. Radost žen FC TRINITY trvala bohužel jen dvě minuty. Po nich centrovaný míč z pravé strany chtěla odvrátit Lucie Hrubá, ale míč zasáhla tak nešťastně, že skončil v horním rohu branky Michaely Matlachové. Do poločasu se už hrálo spíše ve středu hřiště bez větších šancí. Od 33. minuty musela kvůli zdravotním problémům odstoupit Lucie Martáková, a na hřišti ji tak musela nahradit juniorka Gabriela Kalandrová, jež si ale vedla velmi dobře.

A do druhého poločasu nenastoupila ani druhá ze spolehlivých stoperek, Natalie Možíšová, kterou dále do zápasu nepustily problémy se zády. Teplice pokračovaly ve své hře nakopávaných míčů, se kterými si hostující obrana věděla rady. Naproti tomu domácí obranu nejvíce prověřovala rychlonohá Barbora Marholtová na levém křídle. Dvakrát ji její strážkyně dokázala na poslední chvíli zastavit, při třetím úniku za obranu se dostala do velkého úhlu a pokusila se odcentrovat. Avšak její nepovedený centr skočil na břevně překonané domácí gólmanky.

Domácí ženy byly opět nebezpečné zejména ze standardních situací. Po jednom z rohů pěkné vystřelila z voleje Lenka Galbavá, avšak Michala Matlachová předvedla také parádní zákrok a míč chytila. Před koncem mohla vyrovnat ještě Ema Rozsypalová, kterou uvnitř velkého vápna našla po svém úniku Vendula Machů, ale střela jí vůbec nesedla a skončila vedle branky.

Hostující ženy tak odjížděly z Teplic hodně zklamané, protože minimálně bod by si za svůj výkon zasloužily. Musí tak dále bojovat, protože Olomouc porazila doma FC Praha 3:2 a snížila ztrátu na dva body. Teplice, které už jsou v soutěži zachráněné, hrají příští týden v Olomouci a vedoucí teplického týmu přiznal, že čtyři hráčky základní sestavy jim budou chybět.

Ženy FC TRINITY přivítají v utkání na Vršavě v neděli 28. května FC Praha. Výkop zápasu je ve 14 hodin.

VÝSLEDEK – 3. KOLO SKUPINA O SESTUP Z II. LIGY ŽEN: FK Teplice – FC TRINITY Zlín 2:1 (2:1). Branky: 9. Hoffmannová, 25. Hrubá (vl.) – 23. Marholtová. Rozhodčí: Eisner Filip – Navrátil Martin, Svobodová Simona. Diváci: 50. Sestava Zlína: Matlachová – Hrubá, Možíšová (46. Žalková), Martáková (33. Kalandrová), Vyvlečková – Machů, N. Ševčíková, Tomečková, Rozsypalová, Zichová – Marholtová.