Zlínské fotbalistky chtěly v poháru Slovácko více potrápit, to však bylo nad jejich síly

Až v posledním soutěžním utkání podzimní části sezóny ženy FC Zlín prohrály. Nad jejich síly byl prvoligový tým Slovácka ve 3. kole Poháru FAČR žen, který žlutomodré holky přivítaly v pátek 24. 11. večer na Vršavě. Kvůli zraněním v základní jedenáctce nastoupily i patnáctileté dorostenky Petra Gajdošíková a Karolína Průchová. Naproti tomu Slovácko nic nepodcenilo a dorazilo do Zlína v téměř kompletní prvoligové sestavě.

Hostující ženy tak od začátku získaly převahu: dobře a sebevědomě kombinovaly, avšak dlouho nedokázaly překonat obětavě bojující obranu žlutomodrých holek v čele s výborně chytající Janou Batouškovou. Ta během prvních 20 minut vychytala tři vyložené šance hráček Slovácka. Až ve 22. minutě ji dokázala překonat juniorská reprezentační útočnice Markéta Jančářová. Domácí ženy pak na chvilku ztratily koncentraci a Slovácko toho využilo ke vstřelení dalších dvou branek ve 26. a 29. minutě. Až do poločasu domácí obrana odolávala opět bez inkasované branky.

Slovácko do druhého poločasu poslalo čtyři nové hráčky, ale na hřišti to nebylo vůbec poznat. Hostující ženy i nadále pokračovaly ve svých kombinacích a udržovaly si územní převahu, kterou vyjádřily dalšími dvěma góly v 55. a 65. minutě. V 70. minutě mohla vstřelit čestný gól domácích žen Lucie Martáková, avšak její povedenou střelu do horního rohu branky z trestného kopu stačila gólmanka Slovácka vytáhnout na roh. Na konci zápasu už domácím ženám začaly ubývat síly, přestaly důsledně bránit a v posledních 10 minutách tak dostaly další tři laciné góly.

Ženy FC Zlín nyní ještě čeká halový turnaj v Uherském Brodě ve dnech 9. – 10. prosince, kterého se letos zúčastní 24 ženských týmů z České republiky a Slovenska. Přípravu na jarní část sezóny zahájí ve druhém týdnu v lednu 2024 a hned 17. ledna sehrají na Vršavě první přípravný zápas proti juniorkám Slovácka.

VÝSLEDEK – 3. KOLO POHÁRU FAČR žen: FC Zlín – 1. FC Slovácko 0:8 (0:3). Branky: 22. a 26. Jančářová, 55. a 80. Žufánková, 29. Polášková V., 65. Bayerová, 81. Střížová, 87. Ferencová. Rozhodčí: Hausnerová Monika – Koryčanská Ilona, Buchtová Natálie. Sestava FC Zlín: Batoušková – Hrubá, Martáková, Možíšová (74. Vyvlečková), Kalandrová – Průchová (55. Čípová), Rozsypalová, Gajdošíková, Hájková (74. Žalková), Marholtová – Dorotovičová (55. Bartlová).