Zlínské fotbalistky jsou dál stoprocentní, doma porazily Uherský Brod

Fotbalistky Zlína neklopýtly ani v šestém kole Moravskoslezské ligy žen, v němž na domácí půdě přivítaly Uherský Brod. Derby patřilo dívkám ve žlutomodrém, které zvítězily s přehledem 4:0. Oba celky na sebe narazily během podzimu již podruhé.

Ve druhém kole vyhrála zlínská děvčata v Uherském Brodě hladce 11:4, ale tentokrát čekaly těžší zápas. Už kvůli tomu, že ženy Uherského Brodu po této porážce začal trénovat Karel Dolina, který většinu žlutomodrých holek zná ze svého trenérského působení v Lužkovicích.

V oboustranně opatrném úvodu měly domácí ženy více ze hry, snažily se držet míč na svých kopačkách kombinací ve středu hřiště. Ženy z Uherského Brodu naproti tomu hodně spoléhaly na svou nejlepší hráčku, rychlou Kristýnu Psotkovou, na kterou nakopávaly míče za obranu. Avšak Jana Batoušková v domácí brance byla pozorná a dobře vybíhala tyto dlouhé pasy sbírat. Už v 10. minutě ponechaly hostující hráčky prostor Tereze Dorotovičové, která si mohla připravit střelu a poslat míč z 30 metrů pod břevno branky Uherského Brodu.

Vedoucí branka domácí ženy uklidnila: i nadále dobře kombinovaly a jejich převaha pokračovala. Deset minut po prvním gólu poslala míč Dája Hájková kolmou přihrávkou za obranu pro Sáru Illéšovou, která jej vystřelila po zemi k tyči mimo dosah hostující gólmanky. A za dalších deset minut po další pěkné akci Barbora Marholtová našla na malém vápně před brankou Vendulu Machů, jež přidala třetí gól. Až do poločasu si potom domácí ženy udržovaly převahu, ovšem i přes několik slibných akcí další gól nepřidaly.

Do druhého poločasu dostaly příležitost další hráčky z lavičky včetně dorostenek. Přesto si žlutomodré holky stále udržovaly převahu, také proto, že uherskobrodské ženy se soustředily na obranu, a vpředu hrozila stále pouze nebezpečná Kristýna Psotková. Jedinou šanci měly po rohu v 69. minutě, kdy střelu z bezprostřední blízkosti zachránila Jana Batoušková.

Domácí ženy naproti tomu stále dobře kombinovaly uprostřed hřiště, udržovaly si územní převahu, i po vystřídání měly zápas pod kontrolou, ale jejich akce končily většinou na šestnáctce buď dobrým obraným zákrokem hostující obrany, nebo nepřesnou finální přihrávkou.

V jednom případě hostující branku zachránilo břevno po střele Magdy Žalkové. Ta také byla jedinou domácí hráčkou, které se podařilo ve druhém poločase obranu Uherského Brodu překonat: v 80. minutě vrátila do sítě míč po střele Sáry Illéšové vyražené gólmankou. S Uherským Brodem se žlutomodré holky střetnou na podzim ještě jednou ve druhém kole Poháru FAČR: toto utkání se bude hrát v Uherském Brodě 11. 11. 2023 v 11.00 hodin.

VÝSLEDEK – 6. KOLO MSLŽ: FC ZLÍN – ČSK UHERSKÝ BROD 4:0 (3:0). FC Zlín – ČSK Uherský Brod 4:0 (3:0). Branky: 10. Dorotovičová, 20. Illéšová, 30. Machů, 80. Žalková. Rozhodčí: Svoboda Tomáš. Sestava Zlína: Batoušková – Machů, Možíšová, Martáková, Hrubá – Bartlová, Rozsypalová, Martináková, Dorotovičová, Marholtová – Illéšová. Střídaly: Hájková, Žalková, Čípová, Zichová, Smetanová, Gajdošíková a Kalandrová.