Zlínské fotbalistky klopýtly a o postup ještě musejí zabojovat

Ženy FC Zlín si v neděli mohly už téměř stoprocentně zajistit svou účast v příštím ročníku druhé fotbalové ligy žen. Potřebovaly k tomu porazit ženy Uherského Brodu, s nimiž si v této sezóně poradily již čtyřikrát, třikrát v Moravskoslezské lize žen a jednou v poháru. Na jaře se ale hned od prvního soutěžního zápasu potýkají se střeleckou nemohoucností: v každém utkání si vypracují řadu brankových příležitostí, ale dostat míč do sítě pro ně představuje obrovský problém. A toto trápení pokračovalo i v nedělním utkání na Vršavě.

Už v 6. minutě mohla skóre otevřít Lucie Martáková, kterou před brankou našla Ludmila Vaculová. Její střelu gólmanka vyrazila. Naopak nejlepší kanonýrka Uherského Brodu Kristýna Psotková hned svou první příležitost využila, když jí domácí obrana v 9. minutě nechala příliš mnoho prostoru na opakovanou střelu. Naštěstí Barbora Marholtová hned v 16. minutě vyrovnala po akci Ludmily Vaculové.

Postupně přicházely další šance, avšak všechny pochytala mladá gólmanka Terezie Prokešová, nebo střely končily vedle. Ve 32. minutě Natalie Možíšová trefila střelou z 20 metrů břevno, stejná hráčka mohla skórovat i několikrát hlavou, ale buď jí míč nesedl, nebo hlavička skončila vedle. Územní převaha tak přinesla pouze řadu rohů, s nimiž si obrana Uherského Brodu dokázala poradit.

Ve druhém poločase pokračoval nápor žlutomodrých žen, hostující ženy se zaměřily na obranu, vpředu zůstávala vysunutá pouze jejich nejlepší hráčka Kristýna Psotková, kterou pozorná obrana domácího týmu už střežila lépe. A pokračovala i série rohů, z nichž domácí ženy bohužel nic nevytěžily. Nejblíže ke gólu byla v 60. minutě Barbora Marholtová, jež po svém úniku z úhlu trefila tyč, od které se míč odrazil do gólmanky.

O šest minut později opět Barbora Marholtová unikla a poslala centr po zemi před hostující branku, avšak Ludmila Vaculová míč poslala vedle branky. Hned vzápětí mohla skórovat Eliška Martináková, ale také branku netrefila. Střelecká nemohoucnost vyvrcholila v 72. minutě, když domácí ženy ani na několik pokusů nedostaly míč poskakující v malém vápně do branky. Ženy z Uherského Brodu tak vybojovaly remízu, které si velice cenily.

Žlutomodré holky budou bojovat o další body do tabulky v sobotu 18. 5. 2024 na hřišti v Těšeticích u Olomouce, kde se utkají se Sigmou Olomouc B. Začátek je v 11.00.

VÝSLEDEK – 13. KOLO MSLŽ: FC ZLÍN – ČSK UHERSKÝ BROD 1:1 (1:1). Branky: 16. Marholtová Barbora – 10. Psotková Kristýna. Rozhodčí: Snopek Matěj. Diváci: 100. Sestava žen FC Zlín: Batoušková – Machů, Kalandrová, Smetanová, Vyvlečková – Průchová, Možíšová, Marholtová – Vaculová, Dorotovičová, Martáková. Střídaly: Čípová, Martináková, Jurčíková, Folknerová. Rozhodčí: Matěj Snopek.