Zlínské fotbalistky odpadly v Brně až v závěru

Fotbalistky FC Zlín sehrály další přípravný zápas se silným soupeřem, tentokrát s prvoligovými dorostenkami Lokomotivy Brno – Horní Heršpice. Utkání se hrálo na umělé trávě vedle kdysi slavného, avšak nyní chátrajícího stadiónu Zbrojovky Za Lužánkami, který se má brzy začít bourat.

Domácím dorostenkám chyběl kvůli povinnostem u reprezentačního týmu WU19 ve Zlíně dobře známý trenér Ludevít Grmela, ale také čtyři hráčky ze základní sestavy, které byly nominované na reprezentační soustředění WU19 ve Španělsku. Domácí tým tak posílily některé hráčky z prvoligového týmu žen Lokomotivy. Přesto s nimi žlutomodré holky po většinu zápasu dokázaly držet krok, výsledek zkresluje posledních 10 minut, kdy jim už docházely síly, a také kvůli ztrátě koncentrace na zápas jim domácí tým nastřílel čtyři góly.

Prvoligové zkušenosti byly na domácím týmu vidět, domácí hráčky dobře kombinovaly a získaly tak od začátku územní převahu. Už v 5. minutě centr domácích skončil na tyči. Do další velké šance se dostaly brněnské ženy v 16. minutě, kdy skvělý zákrok předvedla Jana Batoušková, jež vyrazila střelu z bezprostřední blízkosti na roh. Ženy ve žlutomodrém hru postupně vyrovnaly a mohly skórovat ve 24. minutě, kdy se za domácí obranu dostala Vendula Machů, avšak z úhlu ani nadvakrát nedokázala překonat brněnskou gólmanku.

O dvě minuty později ji napodobila z druhé strany Barbora Marholtová, která po přesném pasu Lucie Martákové za obranu sama před gólmankou vystřelila vedle tyče. Domácí ženy se tak ujaly vedení ve 34. minutě: Jana Batoušková se po přesné střele z trestného kopu z 20 metrů natahovala marně, míč zapadl přesně pod břevno. Ve 42. minutě mohla srovnat Barbora Marholtová: tentokrát šla sama na branku po kolmé přihrávce Dáji Hájkové za obranu, avšak pokus o přehození gólmanky se jí vůbec nepovedl.

Přesto se žlutomodré ženy dočkaly vyrovnání: v 54. minutě Barbora Marholtová potřetí utekla domácí obraně, její střelu z úhlu domácí gólmanka jenom vyrazila, ale dobíhající Karolína Průchová a Ludmila Vaculová společně dopravily míč do sítě. Hostující ženy se bohužel radovaly z vyrovnání jen dvě minuty. Domácí hráčka se z dalšího trestného kopu trefila ještě přesněji: tentokrát se její střela odrazila od břevna, Jana Batoušková stačila míč jenom tečovat.

V 62. minutě brněnské ženy po vydařené kombinaci přehrály hostující obranu a zvýšily na 3:1. Ale o další dvě minuty později utekla brněnské obraně po levé straně Ludmila Vaculová a našla před brankou Barboru Marholtovou, jež snížila na rozdíl jediného gólu. I na tento úspěch domácí ženy odpověděly, když centr z pravé strany domácí útočnice před Janou Batouškovou tečovala do sítě v 67. minutě. Žlutomodré holky si potom slušně rozehraný zápas pokazily v posledních deseti minutách, když se po vystřídání nedokázaly dostat do zápasu a inkasovaly další čtyři laciné góly postupně v 80., 83., 84. a 86. minutě.

Žlutomodré ženy tak mají za sebou první polovinu zimní přípravy, ve které zatím sehrály pět zápasů vesměs se silnými soupeři. Nyní absolvují na začátku března společně s dorostenkami soustředění v Uherském Brodě, první mistrovské utkání sehrají až 6. dubna opět v Uherském Brodě.

VÝSLEDEK – příprava žen: Lokomotiva Brno – Horní Heršpice – FC Zlín 8:2 (1:0). Branky FC Zlín: 54. Ludmila Vaculová, 64. Barbora Marholtová. Sestava Zlína: Batoušková – Zichová, Kaladrová, Možíšová, Vyvlečková – Machů, Martáková, Hájková, Vaculová, Marholtová – Žalková. Střídaly: Hrubá, Průchová, Martináková.