Ženy FC TRINITY Zlín sehrály další přípravné utkání v Brně proti juniorkám Lokomotivy Horní Heršpice. V prvním letošním přípravném utkání na Vršavě tomuto soupeři podlehly 0:5, ale tentokrát v brněnské odvetě ukázaly, že do týmu dobře zapadly zimní posily a forma se s vyprazdňováním marodky a vzrůstající konkurencí začíná zvedat.

Naproti tomu měl tentokrát problémy se sestavou domácí trenér Grmela, kterému hned pět hráček včetně obou gólmanek odjelo na reprezentační soustředění. Juniorky tak doplnily ženy prvoligové Lokomotivy, ale náhradní gólmanku, která se před zápasem zranila, musel narychlo zastoupit hráč dorosteneckého týmu.

Utkání nezačalo pro hostující ženy dobře: hned ve 2. minutě Michaela Matlachová na šestnáctce podklouzla a namísto razantního odkopu přihrála nechtěně míč domácí útočnici, která pohodlně skórovala do prázdné branky. Avšak v 5. minutě po rohu se podobná situace opakovala na druhé straně, když domácí obránkyně při odkopu nastřelila Sáru Illéšovou, a ta vyrovnala na 1:1.

Potom již začaly žlutomodré holky domácí tým, na kterém byla vidět nesehranost, přehrávat dobrým pohybem a přesnými kombinacemi. V 8. minutě svou střeleckou smůlu protrhla Barbora Marholtová, jež za obranu přihrála Nela Ševčíková, ale pěkná akce začala již kolmou přihrávkou Lucie Hrubé. Barbora Marholtová potom přidala další gól střelou pod břevno z dálky. Po centru z trestného kopu Lucie Hrubé zvýšila Vendula Machů hlavou na 4:1. Těsně před přestávkou mohla zkompletovat hattrick Barbora Marholtová po vysunutí Johanou Tomečkovou, ale vystřelila pouze do gólmana.

Ve druhém poločase už hostující hráčky po postupném vystřídání polevily v tempu, nicméně stále si udržovaly mírnou převahu a domácí před svou branku příliš nepouštěly. V 58. minutě Barbora Marholtová přihrála mezi obránkyně Vendule Machů, která přidala další gól. Lokomotivě se vydařila pěkná kombinační akce v 65. minutě, kdy si domácí útočnice naběhla za obranu a snížila na 5:2. Poslední slovo ale patřilo zlínským ženám: v 86. minutě Ema Rozsypalová vybojovala míč a střelou z úhlu uzavřela skóre na 6:2 pro FC TRINITY. Těsně před tím ještě Eliška Martináková po pěkné akci trefila tyč.

Trenérka Pavla Červenková mohla být konečně s hrou svého týmu spokojená: „Z naší strany velmi kvalitní utkání, především první půle snesla po dlouhé době přísnější měřítko. Holky makaly, i když jsme dostali na začátku utkání smolný gól. První půle byla o vysokém presingu, ze kterého byly buď góly, nebo pěkné akce. Pochvalu si zaslouží celý tým, protože toto byl ten týmový výkon, který nás může posouvat dále, Výhru ovšem nepřeceňujeme, stále je na čem pracovat.“

VÝSLEDEK – příprava: Lokomotiva Horní Heršpice jun. – FC TRINITY Zlín 2:6 (1:4). Branky Zlína: Marholtová 2 (8. a 17.), Machů 2 (22. a 58.), Illéšová (5.) a Rozsypalová (86.). Sestava Zlína: Matlachová – Hrubá, P. Ševčíková, Možíšová, Zichová – Rozsypalová, Tomečková, N. Ševčíková, Marholtová, Machů – Illéšová. Střídaly: Martináková, Martáková, Bartlová, Čípová, Majerechová, Smetanová.