Zlínské fotbalistky opouštějí po porážce v Olomouci II. ligu

Fotbalistkám FC TRINITY Zlín nejdůležitější zápas sezóny nevyšel. V prvním poločase darovaly svým soupeřkám z Olomouce po chybách v obraně dva góly, a i přes obětavou hru a převahu ve druhém poločase nedokázaly tento náskok smazat.

Na menším hřišti v Kožušanech začalo utkání nervózně: hra byla často přerušovaná fauly nebo míč končil v zámezí. Do první šance se tak dostala až v 17. minutě Sára Korvasová: po přihrávce za obranu přehodila domácí gólmanku, ale míč skončil těsně vedle branky. Bohužel o tři minuty později přišla první nešťastná chvíle stoperky Lucie Martákové, když dlouhý aut do šestnáctky tečovala hlavou do vlastní branky mimo dosah Michaely Matlachové.

Domácí hráčky tento gól uklidnil, mohly tak nadále pokračovat ve své jednoduché hře dlouhých nákopů. Žlutomodré holky se ale brzy ze zbytečného gólu oklepaly a mohly vzápětí vyrovnat: ve 25. minutě Sára Korvasová poslala střelu z trestného kopu těsně nad břevno, avšak neujaly se ani dva úniky Sáry Illéšové, která vždy trefila pouze gólmanku. Největší šanci na vyrovnání měla Nela Ševčíková ve 37. minutě po úniku a centru Barbory Marholtové, když její nepovedená střela skončila nad brankou.

Olomouc tak přišla těsně před přestávkou lacino ke druhému gólu. Ve 41. minutě Lucie Martáková zbytečně faulovala domácí útočnici v rohu šestnáctky a rozhodčí Koryčanská nařídila penaltu. Tu domácí Hana Baštincová proměnila.

Hostující ženy do druhého poločasu nastoupily s odhodláním dát co nejdříve gól. Avšak olomoucká obrana hrála pozorně, domácí obránkyně si situaci nekomplikovaly a snažily se pouze odkopávat míče co nejdále od své branky. První velkou šanci měla až v 57. Sára Illéšová, která ani nadvakrát nedokázala dostat míč z bezprostřední blízkosti do branky.

V 61. minutě se trestný kop Lucie Martákové otřel o břevno. V 70. minutě unikala domácí obraně Barbora Marholtová, ale stoperka Kristýna Hegrová ji nemilosrdně srazila a po červené kartě musela ze hřiště. Rozhodčí Koryčanská přitom mohla ponechat výhodu, protože míč okamžitě převzala Nela Ševčíková, která by šla sama na branku. Tlak žlutomodrého týmu tak ještě zesílil, avšak kýžený gól přišel až 6 minut před koncem, když míč za brankovou čáru dokázala v další skrumáži protlačit Sára Illéšová.

Předtím ještě mohly z jediné své šance ve druhém poločasu skórovat domácí ženy, ale sólový nájezd útočnice Sigmy u tyče zlikvidovala Michaela Matlachová. Nápor hostujícího celku pokračoval i v nastavených šesti minutách, kterých mělo být mnohem více, protože jenom tuto dobu trvalo ošetřování zlomeného nosu Barbory Marholtové po likvidačním faulu, a olomoucké ženy ušetřily spoustu dalších minut poleháváním na trávníku. Avšak vyrovnávací gól, který by žlutomodrým holkám ponechal naději na záchranu ještě do posledního kola, se už žádné z hostujících fotbalistek vstřelit nepodařilo.

Ženy FC TRINITY tak po ročním působení ve II. lize sestupují do nižší soutěže. Až teprve podle zájmu dalších moravských klubů se rozhodne, zda se podaří opět zřídit Moravskoslezskou ligu žen, nebo zda zůstanou zachovány tři moravské divize bez možnosti postupu. Poslední zápas II. ligy sehrají žlutomodré ženy v neděli 11. 6. 2023 na hlavním stadiónu na Letné, kde hostí FK Teplice. Začátek utkání je ve 14.30 hodin.

VÝSLEDEK – skupina o záchranu: SK Sigma Olomouc – FC Trinity Zlín 2:1 (2:0). Branky: 20. Martáková (vl.), 41. Baštincová (pen.) – 84. Illéšová. Rozhodčí: Koryčanská Ilona – Suchá Klára, Bystroňová Eleanor. Diváci: 120. Sestava FC TRINITY Zlín: Matlachová – Hrubá (76. Čípová), Martáková, Možíšová, Ševčíková Petra – Rozsypalová, Ševčíková Nela, Korvasová, Zichová (46. Tomečková) – Marholtová, Illéšová.