Zlínské fotbalistky otočily zápas v Prostějově a zvýšily svůj náskok v čele soutěže

Důležitý krok k celkovému vítězství v Moravskoslezské lize žen udělaly zlínské fotbalistky. V souboji vedoucích celků soutěže zvítězily v rámci 11. Kola na hřišti Prostějova 2:1 a na vedoucí pozici již mají před Hanačkami desetibodový náskok.

Utkání se hned od začátku hrálo ve svižném tempu, oba týmy se snažily kombinovat a útoky se střídaly na obou stranách. Do první velké šance se dostala v 16. minutě Barbora Marholtová po pasu Lucie Martákové, domácí obránkyně se ji pokusila zastavit faulem, který ale rozhodčí neodpískal, avšak její zákrok rozhodil hostující záložnici tak, že svůj únik zakončila pouze slabou střelou, kterou domácí gólmanka vyrazila na roh.

Hned o tři minuty později dostaly příležitost ke skórování domácí ženy: ve vzdálenosti 25 metrů od branky si postavila míč k trestnému kopu po faulu nejlepší domácí hráčka Viktorie Suchánková a zahrála jej tak přesně, že se míč před Janou Batouškovou odrazil od země do horního rohu branky. Tento gól ale hostující ženy zmrazil pouze na chvilku. Ve 21. minutě po křídle utekla Barbora Marholtová, avšak její centr poslala volná Tereza Dorotvičová z voleje nad branku. A střídající Tereza Dorotovičová velkým dílem přispěla k vyrovnávacímu gólu: ve 25. minutě poslala oblouček za prostějovskou obranu, Ludmila Vaculová se k míči dostala rychleji než domácí gólmanka a poslala jej do branky Prostějova.

O dvě minuty později se do šance dostaly také ženy Prostějova, ale Jana Batoušková zachránila, stejně jako ve 41. minutě při akci domácí Suchánkové. Ve 43. minutě do šestnáctky domácích prokličkovala Barbora Marholtová a přihrála do šance Lucii Martákové, kterou její strážkyně podrazila. Následně nařízenou penaltu Barbora Marholtová bezpečně proměnila.

Se závěrečným hvizdem prvního poločasu se spustil silný liják, který se po několika minutách změnil v krupobití. Přestávka se tak natáhla asi o 15 minut, až potom se počasí uklidnilo. Do druhého poločasu tak oba týmy vyběhly na plochu pokrytou kroupami. Ale hostující hráčky si s terénem poradily: dobře se na něm pohybovaly a předváděly pěkné kombinace, které vedly k řadě šanci.

Nejprve se těsně po přestávce špatně na malém vápně zorientovala Tereza Dorotovičová a poslala míč vedle branky. V 58. minutě ji napodobila Karolína Průchová, která také vystřelila vedle. V 62. minutě šla sama na branku Ludmila Vaculová, jejíž střelu gólmanka vyrazila. V 71. minutě utekla po pravém křídle obraně Prostějova Vendula Machů, ale její střelu do horního rohu dokázala gólmanka také vyrazit na roh. A Barbora Marholtová svůj sólový nájezd z úhlu zakončila střelou podle branky, která skončila v autu.

Hostující ženy s blížícím se koncem utkání namísto zvýšení náskoku a dohrání zápasu v klidu přestaly hrát aktivně a málem přišel trest, avšak Jana Batoušková opět předvedla v posledních deseti minutách při náporu Prostějova dva skvělé zákroky, a vydatně tak přispěla k tomu, že žlutomodré holky si odvezly z Prostějova všechny tři body. V základní sestavě tentokrát nastoupily i dvě patnáctileté dorostenky Karolína Průchová a Nela Folknerová, které podaly velmi dobrý výkon.

Ženy FC Zlín mají vzhledem k lichému počtu týmů v soutěži tento víkend volno, další utkání hrají v neděli 5. května 2024 v 15 hodin na hřišti Vyškova.

VÝSLEDEK – 11. KOLO MSLŽ: 1.SK PROSTĚJOV – FC ZLÍN 1:2 (1:2). Branky: 18. Suchánková Viktorie – 25. Vaculová Ludmila, 43. Marholtová Barbora (penalta). Rozhodčí: Dömisch Michal – Hubáček Antonín, Král Martin. Diváci: 25. Sestava Zlína: Batoušková – Vyvlečková, Možíšová, Kalandrová, Bartlová – Machů, Folknerová, Martáková, Marholtová – Vaculová, Průchová. Střídaly: Hájková, Žalková, Čípová, Dorotovičová.