Zlínské fotbalistky potvrdily tři body z Prahy a výhrou nad Olomoucí se přiblížily záchraně II. ligy

Důležitý krok k záchraně II. ligy udělaly ženy FC Trinity Zlín ve druhém kole nadstavby ve skupině o sestup. Na Vršavě se střetly v moravském derby s ženami Sigmy Olomouc. Tento souboj byl pikantní zejména pro Natálii Možíšovou, která se ještě na podzim na Vršavě radovala z vítězství v dresu Hanaček. Avšak tentokrát spolehlivým výkonem v obraně přispěla k vítězství žlutomodrých holek.

Ty začaly utkání zakřiknutě, a protože kazily hodně přihrávek a nedokázaly udržet míč na svých kopačkách, Sigma získala od začátku územní převahu. Nebezpečné byly zejména dlouhé auty z levé strany směřující až před domácí branku. Avšak domácí hráčky se postupně začaly zbavovat nervozity a zejména Vendula Machů začala prohánět svou strážkyni na pravé straně: ta ji nejprve dokázala dvakrát zastavit, ale napotřetí již rychlonohá záložnice dokázala odcentrovat: na její centr si na zadní tyči naběhla Ema Rozsypalová a poslala míč do šibenice olomoucké branky.

Domácí ženy tento gól uklidnil a konečně vyrovnaly hru. Zápas se potom odehrával převážně ve středu hřiště. Až po půlhodině se konečně dostala ke slovu do té doby dobře střežená druhá krajní záložnice Barbora Marholtová na levé straně. Nela Ševčíková poslala pas za obranu Olomouce, Barbora Marholtová utekla svým strážkyním, ale její pokus o přehození vybíhající gólmanky skončil pouze na tyči. Avšak podobná situace se opakovala o 10 minut později: tentokrát po přesném pasu Natálie Možíšové žlutomodrá záložnice zvolila střelu podle gólmanky, ta ji však na hranici šestnáctky podrazila a rozhodčí Koryčanská odpískala penaltu. Tu bezpečně proměnila střelou k tyči Sára Illéšová.

Do druhého poločasu žlutomodré holky nastupovaly s tím, že musí být připravené na počáteční nápor Sigmy. A olomoucké ženy skutečně začaly nakopávat dlouhé míče za obranu. V 52. minutě si domácí hráčky dávaly přednost při odkopnutí míče, který skákal v jejich šestnáctce tak dlouho, až jej hostující kapitánka Darina Barošová poslala do sítě. Tento gól olomoucké ženy povzbudil: pokračovaly v nakopávaných míčích a domácí obrana několikrát odvrátila pouze se štěstím. Dvakrát zabránila gólu brankářka Michaela Matlachová, jednou odkopla míč do bezpečí obětavým zákrokem za překonanou domácí gólmankou Lucie Martáková.

Až potom začalo dobře kombinovat trio Nela Sevčíková, Johana Tomečková a Sára Korvasová ve středu pole; domácí středové záložnice konečně dokázaly udržet míč na svých kopačkách a eliminovat nápor Sigmy. V 70. minutě dostala přihrávku za obranu Vendula Machů: v situaci, kdy už běžela sama na branku Olomouce, ji poslední obránkyně hostů zkosila, avšak rozhodčí jí ukázala pouze žlutou kartu.

Utkání potom až do konce pokračovalo urputným bojem ve středu hřiště s mnoha fauly bez vyložených šancí na obou stranách. Hanačky se nedostaly ani k závěrečnému náporu, když v 90. minutě z trestného kopu z pravé strany nacentrovala míč do olomoucké šestnáctky Lucie Martáková, a obránkyně Adéla Štěpánová jej prodloužila hlavou do vlastní sítě.

Hodnocení trenérky Pavly Červenkové: „Sehráli jsme další těžké utkání se šťastným koncem pro nás. Vyzdvihla bych náš skvělý kolektivní výkon, holky obětavě bojovaly od první minuty až do závěrečného hvizdu.“

Žlutomodré holky tak zaslouženě vybojovaly tři domácí body a v tabulce mají nyní na poslední Sigmu pětibodový náskok. Avšak do konce soutěže stále zbývají ještě čtyři kola, takže ve hře je dalších dvanáct bodů a při vyrovnanosti týmů bojujících o záchranu se může stát cokoliv. Ženy FC TRINITY Zlín se pokusí získat další body v sobotu 20. května v Dubí u Teplic. Utkání proti ženám FK Teplice začíná v 13.30 hodin.

VÝSLEDEK – 2. KOLO NADSTAVBY O SESTUP Z II. LIGY ŽEN: FC TRINITY Zlín – SK Sigma Olomouc 3:1 (2:0). Branky: 9. Rozsypalová, 41. Illéšová (pen.), 90. Štěpánová (vl.) – 53. Barošová. Rozhodčí: Koryčanská Ilona – Uhlířová Marie, Vyroubal Daniel. Diváci: 120. Sestava Zlína: Matlachová – Hrubá, Možíšová, Martáková, Zichová (65. Vyvlečková) – Machů, N. Ševčíková, Korvasová, Rozsypalová (90. Martináková), Marholtová (46. Tomečková) – Illéšová.