Zlínské fotbalistky potvrdily ve Vyškově vedoucí pozici v tabulce a vysoko zvítězily

Po pěti odehraných kolech zůstávají zlínské ženy v rámci Moravskoslezské ligy stále bez jediné ztráty. Další vysokou výhru 9:0 zaznamenaly ve Vyškově, kde utkání od začátku do konce držely pevně ve svých rukou, čímž potvrdily roli favoritek.

Ženy ve žlutomodrém nechtěly nic podcenit. I vzhledem k tomu, že výsledky nováčka z Vyškova se stále zlepšují, a také kvůli absenci některých hráček základní sestavy: do Vyškova tak odcestovalo i pět dorostenek, které vedou II. dorosteneckou ligu, a měly tento víkend volno. Avšak do týmu zapadly všechny velice dobře.

Zápas se hned od začátku hrál jen na jednu branku, a bylo jen otázkou času, kdy žlutomodré holky začnou střílet góly. Jako první se trefila Lucie Martáková v 8. minutě hlavou, když ji z rohu našla Barbora Marholtová. Ta potom během 24 minut nastřílela hattrick, a prakticky tak rozhodla o tom, že druhý poločas se bude dohrávat jen z povinnosti.

Ve 20. minutě vyvezla míč od poloviny hřiště Sára Illéšová, v šestnáctce nezištně přihrála své spoluhráčce, která dávala gól do prázdné branky. Ve 28. minutě Barbora Marholtová po pasu Terezy Dorotovičové za obranu obešla i gólmanku a opět dávala do prázdné branky na 3:0, a svůj hattrick dovršila hlavou po centru Venduly Machů ve 34. minutě. Poločas pak uzavřela svým prvním gólem Karolína Průchová po uličce Elišky Martinákové mezi stoperky střelou po zemi k tyči vyškovské branky.

Hned dvě minuty po přestávce využila přihrávku Petry Gajdošíkové v šestnáctce Sára Illéšová a zvýšila nadvakrát na 6:0. A nejlepší střelkyně Moravskoslezské ligy přidala další gól v 60. minutě po přihrávce další juniorky Barbory Jurčíkové. Ženy z Vyškova již v této fázi zápasu hrály tak, aby dostaly co nejméně gólů. Některé žlutomodré holky bohužel tak trochu zapomněly, že fotbal je kolektivní sport, a snažily se dát branku za každou cenu, ovšem zbrklé střely z úhlu namísto hledání lépe postavených spoluhráček k úspěchu nevedly.

Ujala se až rána patnáctileté Karolíny Průchové z šestnáctky v 79. minutě, která se odrazila od břevna těsně za brankovou čáru. A Karolína Průchová, která nastoupila za ženy poprvé, se hned o dvě minuty později také dočkala hattricku: do úniku na branku, který zakončila opět chladnokrevně po zemi k tyči, ji poslala přesnou přihrávku Sára Illéšová.

Za zmínku ještě stojí situace těsně před koncem, kdy Barbora Marholtová obešla obránkyni Vyškova, mohla postupovat ve slibné situaci na domácí branku, ale povšimla si, že domácí hráčku postihla křeč: namísto pokračování ve hře zakopla míč do autu a začala pomáhat své soupeřce. Zaslouženě si tak vysloužila potlesk celého stadiónu.

VÝSLEDEK – 5. KOLO MSLŽ: MFK Vyškov – FC Zlín 0:9 (0:5). Branky: Marholtová 3 (20., 28. a 34.), Průchová 3 (45., 79. a 81.), Illéšová 2 (47. a 60.) a Martáková (8.). Rozhodčí: Řezníček Tomáš. Diváci: 60. Sestava FC Zlín: Zelinková – Hrubá, Vyvlečková, Kalandrová, Zichová – Machů, Dorotovičová, Gajdošíková, Martáková, Marholtová – Illéšová. Střídaly: Smetanová, Martináková, Bartlová, Štichová, Jurčíková a Průchová.