Zlínské fotbalistky se poměřily na Myjavě se slovenskou kvalitou

Ženy FC Zlín mají za sebou další přípravný duel. Sehrály jej ve slovenské Myjavě. Ta je dlouhodobě nejlepším ženským klubem na Slovensku. Původně měly hrát proti dorostenkám, které vedou soutěž své kategorie na Slovensku, ale protože domácím ženám odpadl domluvený přípravný zápas, nastoupily proti kombinovanému týmu žen a dorostenek.

Přesto dokázaly holky ve žlutomodrém v prvním poločase s domácími držet krok, i když Myjava měla územní převahu. Vytěžila z ní dva góly v 15. minutě po rohu a ve 29. minutě z penalty.

Do druhého poločasu nastoupily žlutomodré holky dobře a mohly snížit nejprve po akci Báry Čípové, po jejíž přihrávce nesedla střela Barboře Marholtové, a důraz chyběl také Magdě Žalkové po skrumáži po rohu před domácí brankou. Potom ale hostujícím ženám na velkém hřišti začaly ubývat síly a domácí hráčky toho využily ke zvýšení až na 5:0 po brankách v 63., 73. a 77. minutě.

Avšak žlutomodré holky se dočkaly alespoň čestného úspěchu, když Tereza Dorotovičová v 83. minutě vystihla přihrávku mezi domácími obránkyněmi a přehodila gólmanku Myjavy. Za žlutomodré holky nastoupila poprvé záložnice Ludmila Vaculová, jež přichází na hostování z Baníku Ostrava.

Další přípravný zápas sehrají ženy FC Zlín v sobotu 3. 2. 2024 v Bánovcích nad Bebravou s týmem GFC Topolčany, který je po podzimní části na 7. místě I. slovenské ligy žen. Po nich se v 14.30 hodin utkají i dorostenky se svými vrstevnicemi stejného klubu.

VÝSLEDEK – příprava žen: Spartak Myjava – FC Zlín 5:1 (2:0). Sestava FC Zlín: Batoušková – Hrubá, Smetanová, Vyvlečková, Čípová – Průchová, Vaculová, Martáková, Gajdošíková, Marholtová – Dorotovičová. Střídaly: Možíšová, Zichová, Žalková, Štichová, Kalandrová, Románková.