Zlínské fotbalistky se rozloučily s podzimem důležitou výhrou

Ani v osmém podzimním kole nenašly fotbalistky Zlína v rámci Moravské ligy žen přemožitelky. První místo tabulky si pojistily důležitou výhrou 3:1 nad Prostějovem, který patří k hlavním soupeřkám dívek ve žlutomodrém v boji o vítězství v soutěži.

Ženy FC Zlín ve svém posledním utkání podzimní části Moravskoslezské ligy žen potvrdily své vedoucí postavení v soutěži a v sobotu na Vršavě porazily druhý Prostějov. Avšak na rozdíl od pohodového prvního utkání s prostějovskými ženami v Kralicích, které vyhrály hladce 9:1, tentokrát musely bojovat o body až do konce.

Už ve třetí minutě se do velké šance dostala Barbora Marholtová, kterou uvnitř šestnáctky našla přihrávkou Sára Illéšová: avšak střela jí nesedla a gólmanka Prostějova si s ní proto poradila. Prostějov odpověděl v sedmé minutě střelou z dálky, která skončila na břevnu branky Jany Batouškové. Na druhé straně břevno orazítkovala i Tereza Dorotovičová ve 12. minutě, když se k ní odrazil míč na šestnáctce. Ale hned o minutu později se již žlutomodré holky radovaly: Tereza Bartlová doběhla míč u pravé lajny, zatáhla jej do šestnáctky a přesně přihrála Sáře Illéšové, jež otevřela skóre zápasu střelou odraženou od tyče do branky.

A stejné dvě hráčky se postaraly i o druhý gól žen ve žlutomodrém: tentokrát vyslala krásný pas za obranu Lucie Martáková, Tereza Bartlová předběhla svou strážkyni a Sára Illéšová poslala míč po jejím centru do sítě podruhé ve 32. minutě. Vypadalo to, že domácí ženy konečně setřásly nervozitu, obzvláště když ve 37. minutě poslala Tereza Dorotovičová uličku za obranu na Barboru Marholtovou, a ta své sólo proměnila ve třetí gól. Avšak prostějovské ženy nerezignovaly, a hned o dvě minuty později jejich nejlepší hráčka Kristýna Daňková snížila na 3:1.

Do druhého poločasu nastoupily ženy s Prostějova s velkou snahou o vyrovnání a jejich důrazná hra začala dělat domácím ženám problémy. Hanačky si vypracovaly si mírnou územní převahu, ke které jim nahrávala zbytečná nervozita zlínských žen. Ty si mnoho slibně rozvíjejících se akci pokazily samy nepřesnými přihrávkami, které skončily buď u jejich soupeřek, nebo v autu. Žlutomodré holky několikrát podržela opět stoprocentně spolehlivá Jana Batoušková. Ta byla krátká jen na střelu ze šestnáctky v 72. minutě, kdy ji zastoupilo břevno domácí branky, a následná dorážka skončila na tyči.

Potom se ke slovu dostaly také domácí ženy: v 80. minutě utekla otevřené prostějovské obraně Vendula Machů, ale její střela z úhlu skončila na břevně, gól měla na hlavě i Barbora Marholtová, ovšem také netrefila míč tak, jak by chtěla. Dramatický a bojovný zápas tak vyhrály zlínské fotbalistky, které Prostějovu v tabulce odskočily o sedm bodů, nicméně soupeřky z Hané mají k dobru ještě utkání posledního kola proti Vyškovu.

VÝSLEDEK – 8. KOLO MSLŽ: FC ZLÍN – SK PROSTĚJOV 3:1 (3:1). Branky: 13. a 32. Illéšová Sára, 37. Marholtová Barbora – 39. Daňková Kristýna. Rozhodčí: Houžvička Čestmír. Diváci: 60. Sestava Zlína: Sestava žen FC Zlín: Batoušková – Hrubá, Smetanová, Možíšová, Machů – Bartlová, Martáková, Rozsypalová, Dorotovičová, Marholtová – Illéšová. Střídaly: Zelinková, Čípová, Zichová, Jurčíková, Vyvlečková, Kalandrová.