Zlínské fotbalistky těsně podlehly vedoucím Pardubicím

Zlínské fotbalistky potvrdily ve 12. kole II. nejvyšší celostátní soutěže žen solidní dojem z úvodního jarního představení v Líšni a v letošní domácí premiéře statečně vzdorovaly favorizovaným Pardubicím. Ty nakonec na Vršavě zvítězily 1:0, ovšem holky ve žlutomodrém zaslouží za předvedený výkon pochvalu.

První poločas začal opatrně, oba týmy se oťukávaly, pardubické ženy kombinovaly přesněji, a proto možná držely míč o něco více na svých kopačkách. První šance Pardubic přišla v 16. minutě: za dlouhým centrem za obranu se rozběhla útočnice Veronika Hýlová, ale Michaela Matlachová vyběhla z branky včas, byla u míče dříve a stačila jej odkopnout do bezpečí.

Hned v následující minutě se stejná situace opakovala. Domácí ženy ztratily balón před šestnáctkou Pardubic, jejich hráčky rychle přenesly hru opět na svou rychlou útočnici Hýlovou, domácí gólmanka byla zase u míče dříve, ale odkopem trefila pardubickou hráčku. Ta se rychle zorientovala a poslala míč do opuštěné domácí branky – 0:1.

Až do poločasu se potom hra odehrávala ve středu hřiště, obě obrany i gólmanky pracovaly spolehlivě. Žlutomodré holky mohly vyrovnat po úniku Sáry Korvasové z pravé strany, jež poslala centr po zemi před pardubickou branku, ale žádná z jejích spoluhráček nedokázala na předloženou nabídku zareagovat.

Druhý poločas začaly žlutomodré hráčky dobře, přesně a rychle kombinovaly, a první čtvrthodinu druhé půle se tak hrálo převážně na polovině Pardubic. Tato územní převaha ale přinesla pouze tři rohy a dva trestné kopy před šestnáctkou, se kterými si spolehlivá obrana v čele s brankářkou Kristýnou Mikuleckou poradila.

Ta udělala jedinou chybu v 70. minutě, kdy jí vypadl centrovaný míč z rukou, dostala se k němu Barbora Marholtová, ovšem z ostrého úhlu pod tlakem obránkyně vystřelila pouze nad branku. Ani domácí obrana neudělala žádnou chybu, dlouhé pasy za obranu sbírala vybíháním Michaela Matlachová. Pardubické hráčky potom na konci dokázaly hru rozkouskovat, a domácím ženám také chyběly k závěrečnému náporu síly.

Trenérka zlínských bojovnic Pavla Červenková opět svůj tým mohla pochválit: „Velmi vyrovnané utkání, kterému by slušela remíza. Holky do toho daly všechno, moc jim za tento výkon děkuji a jen doufám, že v těchto výkonech, ovšem s vítěznou tečkou, budeme pokračovat. Pardubice jsou skvělý tým, který hraje pohledný fotbal, a pro mě je to nejsympatičtější tým ve druhé lize. Po nás samozřejmě,“ dodala s úsměvem.

V neděli 16. dubna hostí zlínská děvčata na Vršavě soupeře z Teplic.

VÝSLEDEK – 12. KOLO II. ligy žen: FC TRINITY Zlín – FK Pardubice 0:1 (0:1). Branka: 17. Veronika Hýlová. Rozhodčí: Koryčanská Ilona – Špidlíková Alexandra, Buchtová Natálie. Diváci: 30. Sestava Zlína: Matlachová – Vyvlečková (46. Nela Ševčíková), Možíšová, Martáková, Zichová, Machů, Rozsypalová (84. Martináková), Tomečková, Korvasová (78. Žalková), Marholtová, Illéšová. Rozhodčí: Ilona Koryčanská – Alexandra Špidlíková, Natálie Buchtová.