Zlínské fotbalistky vstoupily do nové sezony vysokou výhrou nad Vyškovem

Ženy FC Zlín v sobotu úspěšně zahájily Moravskoslezskou ligu žen, když na domácím hřišti na Vršavě vysoko porazily nováčka soutěže z Vyškova 11 0. Jejich vítězství přitom mohlo být ještě vyšší, avšak žlutomodré holky se chvílemi předháněly v zahazování šancí.

Hned v první a druhé minutě ukázala hostujícím obránkyním záda dvakrát za sebou rychlonohá Vendula Machů, jež nejprve zakončovala sólový nájezd sama, ale její střelu gólmanka zneškodnila. Podruhé již přihrála vedle sebe nabíhající Barboře Marholtové, ta ovšem míč netrefila.

V 10. minutě kolmou přihrávkou Barbora Marholtová vysunula za obranu Sáru Illéšovou, která napodobila své spoluhráčky, a poslala míč vedle tyče vyškovské branky. Skóre tak otevřela Sára Illéšová až ve 14. minutě, když bezpečně proměnila penaltu nařízenou po faulu na ni.

V 17. minutě přišla nejhezčí akce prvního poločasu: Lucie Hrubá poslala kolmou přihrávku za obranu, Barbora Marholtová předběhla svou strážkyni a poslala míč před branku pro Sáru Illéšovou, jež snadno zakončila. Další šance po pěkných kombinacích potom domácí hráčky zahodily. Na 3:0 zvýšila ve 28. minutě opět Sára Illéšová po vysunutí Barborou Marholtovou. Ta se konečně dočkala gólu hned o minutu později, když se k ní odrazil míč po šanci Sáry Illéšové. Ta dovršila svůj hattrick ve 42. minutě.

I ve druhém půli žlutomodré holky pokračovaly v útočení a přidávání dalších gólů. Nová gólmanka Jana Batoušková byla téměř bez práce a často se zapojovala do kombinací s domácí obranou daleko před svou brankou. Další gól přidala v 52. minutě opět Sára Illéšová. V 61. minutě zaznamenala gól pěknou střelou k tyči z dálky kapitánka Ema Rozsypalová.

V 65. minutě dostala pěknou přihrávku od Magdy Žalkové za obranu Eliška Martináková, a hned svou první šanci chladnokrevně proměnila. Další svůj gól v 72. minutě přidala Barbora Marholtová po pěkné přihrávce za obranu od Šárky Zichové. A skóre zápasu potom uzavřela dvěma góly v 78. a 86. minutě opět Sára Illéšová.

Žlutomodré holky si tak v sobotu dopoledne s chutí zastřílely, avšak proti silnějším soupeřům by je v dalších kolech neproměňování šancí mohlo hodně mrzet.

Za nemocnou trenérku Pavlu Červenkovou zápas zhodnotil asistent Radek Maršálek: „Zápas jsme zvládli jak výsledkově, tak herně dobře. Jsem rád a musím holky pochválit, že plnily vše, co jsme si před zápasem řekli, ale zase na druhou stranu mě trápí takové množství neproměněných šanci, které většinou byly stoprocentní.“

VÝSLEDEK – 1. kolo Moravskoslezské fotbalové ligy žen: FC Zlín – MFK Vyškov 11:0 (5:0). Branky: Illéšová 7, Marholtová 2, Rozsypalová, Martináková. Sestava FC Zlín: Batoušková – Hrubá, Možíšová, Vyvlečková, Zichová – Machů, Rozehnalová, Martináková, Marholtová – Bartlová, Illéšová. Rozhodčí: Petr Zpěvák – Zdeněk Dobiáš, Jiří Pacholský. Diváci: 68.