Zlínské fotbalistky vysoko vyhrály také v Prostějově a doposud neztratily ani bod

Fotbalistky FC Zlín sehrály poslední zápas první čtvrtiny Moravskoslezské ligy žen na hřišti předpokládaného nejsilnějšího soupeře, 1. SK Prostějov, se kterým svedly před dvěma roky několik vyrovnaných soubojů o postup do II. ligy. I tentokrát očekávaly vyrovnaný zápas.

Avšak žlutomodré holky měly výborný nástup do utkání. Hned ve třetí minutě Tereza Dorotovičová, kterou trenérská dvojice zlínských žen poslala na hrot útoku namísto chybějící Sáry Illéšové, vyslala pasem k pravé lajně do útoku Šárku Zichovou, ta předběhla svou strážkyni a poslala po zemi přesný centr na malé vápno pro Barboru Marholtovou. Ta zakončila střelou pod břevno prostějovské branky.

Avšak hostující hráčky namísto uklidnění polevily, nechaly domácí vyrovnat hru, takže několikrát musela zasáhnout Jana Batoušková a jednou hostující branku zachránila tyč. A v 18. minutě dokonce Hanačky vyrovnaly, když hlavou po centru z trestného kopu skórovala Kristýna Daňková. Naštěstí na tento gól o sedm minut později odpověděla dobře hrající Tereza Dorotovičová, jež se uvolnila, a dalekonosnou střelou poslala míč pod břevno prostějovské branky.

Ve 28. minutě přidala další gól hostujících žen po trestném kopu Barbory Marholtové hlavou Vendula Machů. Od tohoto gólu již žlutomodré holky začaly mít hru pod kontrolou a Drahomíra Hájková ve 33. minutě přidala čtvrtý gól po úniku Barbory Marholtové a její zpětné přihrávce před domácí branku.

I druhou půli začaly hostující ženy dobře. Ve 49. minutě Eliška Martináková poslala kolmou přihrávku za obranu, Tereza Dorotovičová byla u míče rychleji než vybíhající gólmanka, a tak jej poslala v pádu pohotově podle ní do sítě. Hned o pět minut později našla na hranici šestnáctky přihrávkou Vendula Machů opět volnou Terezu Dorotovičovou, která vstřelila střelou o břevno svůj třetí gól v utkání.

V 57. minutě zvýšila již na 7:1 Šárka Zichová: ta z úhlu dorazila míč po centru Venduly Machů na Barboru Marholtovou, jejíž střelu gólmanka vyrazila. Do hry se dobře zapojily i střídající hráčky z lavičky. V 65. minutě si uvnitř šestnáctky několikrát narazily míč Tereza Bartlová s Drahomírou Hájkovou, a ta jej nakonec poslala do sítě Prostějova po osmé. A kanonádu zakončila výborně hrající Tereza Dorotovičová v 70. minutě, když obešla uprostřed hřiště dvě protihráčky a z 30 metrů zamířila do horního rohu domácí branky.

Potom již žlutomodré holky další góly nepřidaly, i když šance k tomu měly. Výsledek je sice jednoznačný, ale i důrazně hrající prostějovské ženy měly několik šancí, které skvěle vychytala Jana Batoušková, a svým dobrým výkonem oslavila 18. narozeniny.

Ženy FC Zlín tak zakončily první čtvrtinu soutěže bez ztráty bodu na prvním místě. Vzhledem k lichému počtu účastníků mají tento týden volno, další zápas sehrají v sobotu 7. 10. 2023 na půdě Vyškova, toto utkání začíná v 15 hodin.

VÝSLEDEK – 4. KOLO MSLŽ: 1. SK Prostějov – FC Zlín 1:9 (1:4). Branky: 18. Daňková – 14., 49., 54. a 70. Dorotovičová, 33. a 65. Hájková, 3. Marholtová, 28. Machů, 57. Zichová. Sestava Zlína: Batoušková – Zichová, Vyvlečková, Možíšová, Čípová – Machů, Rozsypalová, Martáková, Martináková, Marholtová – Dorotovičová. Střídaly: Zelinková, Hájková, Bartlová, Štichová a Žalková.