Zlínské fotbalistky vyšperkovaly úspěšný podzim pohárovým postupem. Těšit se mohou na Slovácko

Ženy FC Zlín postupují do 3. kola Poháru žen FAČR. Byly nasazené do druhého kola, v němž se v sobotu utkaly v Uherském Brodě s domácími ženami. Ty se na utkání dobře připravily, udělaly mu patřičnou propagaci, takže na střetnutí na stadión Na Lapači přišlo 368 diváků. A ti domácí tým celý zápas neúnavně povzbuzovali.

Ženy FC Zlín se připravovaly na trpělivé dobývání branky svého slováckého soupeře, ale mírnou převahu měly pouze na začátku utkání. Už ve 3. minutě se do velké šance dostala Eva Vyvlečková po centru Terezy Bartlové po zemi z pravé strany, avšak domácí gólmanka stačila její střelu z první vyrazit. Pozorná obrana žen z Uherského Brodu potom žlutomodré holky do dalších šancí nepouštěla.

Až ve 14. minutě vyvezla míč od půlící čáry Lucie Martáková. Volný prostor využila ke střele z 30 metrů, která před gólmankou Uherského Brodu skočila a skončila v síti domácí branky. Avšak vedoucí gól hostujících žen vyburcoval spíše domácí fotbalistky. Ty přidaly na důrazu a začaly se tlačit před branku Jany Batouškové, která ale byla opět spolehlivá. Na druhé straně nebezpečně vystřelila Tereza Dorotovičová ve 34. minutě. Její pokus domácí gólmanka pouze vyrazila, nicméně dobíhající Magdě Žalkové se míč do sítě dorazit nepodařilo. První půle tak skončila vedením žlutomodrých žen 1:0.

Druhý poločas začaly lépe domácí hráčky. V 53. minutě se jejich nejlepší hráčce Kristýně Psotkové podařilo vyrovnat po rohovém kopu. Hned vzápětí měly ženy Uherského Brodu další velkou šanci, kterou skvěle zmařila Jana Batoušková. Hostujícím hráčkám se nedařilo držet míč, a byly proto pod tlakem slováckého kolektivu. Několikrát je znovu podržela Jana Batoušková. Žlutomodré holky se také zbytečně rozptylovaly protesty proti výrokům hlavního rozhodčího, který posuzoval jejich zákroky přísněji než domácím ženám.

V závěru ženy Uherského Brodu dokonce nastřelily břevno. Když už se zdálo, že o postupu do 3. kola bude muset rozhodnout penaltový rozstřel, v 88. minutě si na kolmou přihrávku Magdy Žalkové za obranu naběhla Barbora Marholtová, a svou tentokrát jedinou šanci v utkání proměnila ve vítězný gól, který znamená postup do 3. kola Poháru žen FAČR. V něm žlutomodré holky čeká prvoligové Slovácko. Utkání se bude hrát v sobotu 25. 11. 2023 na Vršavě.

VÝSLEDEK – 3. KOLO POHÁRU FAČR ŽEN: ČSK UHERSKÝ BROD – FC ZLÍN 1:2 (0:1). Branky: 53. Psotková – 17. Martáková, 88. Marholtová. Sestava Zlína: Batoušková – Machů, Martáková, Možíšová, Hrubá – Bartlová, Gajdošíková, Marholtová, Vyvlečková – Žalková, Dorotovičová. Střídaly: Zichová, Martináková, Hájková, Štichová.