Zlínské fotbalistky zahájily zimní přípravu bez nejlepší kanonýrky, prostor naopak dostanou talentované dorostenky

V pondělí 8. ledna 2024 zahájily zimní přípravu v areálu Vlastislava Marečka na Vrčavě ženy FC Zlín, které po podzimní části soutěže vedou Moravskoslezskou ligu žen s náskokem čtyř bodů před Prostějovem.

Ženy budou opět trénovat třikrát týdně v pondělí, ve středu a v pátek, k žádným velkým změnám v týmu v zimní přestávce nedošlo, citelnou ztrátu představuje odchod nejlepší kanonýrky Moravskoslezské ligy žen Sáry Illéšové do Sigmy Olomouc. Naproti tomu by zlínské ženy měla posílit středová záložnice s prvoligovými zkušenostmi. Ale trenérka Pavla Červenková s asistentem Radkem Maršálkem budou na jaře spoléhat na doplňování týmu některými dorostenkami, které se osvědčilo již v podzimní části.

Ve druhém týdnu přípravy, konkrétně ve středu 17. 1. 2024 sehrály zlínské ženy na Vršavě první přípravný zápas, v němžse utkaly s dorostenkami Slovácka. Ty jsou v první lize dorostenek na třetím místě za Spartou a Slávií. Po dohodě trenérů se utkání hrálo na 3 x 30 minut. Domácí ženy začaly dobře, už ve 3. minutě mohla zlínské fotbalistky dostat do vedení Barbora Marholtová, která díky své rychlosti po akci Lucie Hrubé a Terezy Dorotovičové předběhla všechny své soupeřky, avšak gólmanka Slovácka její střelu po zemi z úhlu stačila tečovat na roh.

Ale potom v 9. minutě Eva Vyvlečková při odkopu nešťastně trefila protihráčku, která snadno zpracovala míč a překonala poprvé Janu Batouškovou. Zápas pak pokračoval ve svižném tempu, ovšem obě obrany byly pozorné. Další góly tak přišly až v závěru. V 72. minutě mohly žlutomodré holky vyrovnat, když Magda Žalková po nepřehledné situaci trefila břevno. Obrana Slovácka potom dokázala míč odkopnout na roh, po jehož odvrácení se hostujícím hráčkám podařilo přečíslit domácí obranu a nejlepší hráčka na hřišti, slovenská reprezentantka Katarína Bučková, překonala Janu Batouškovou podruhé.

Domácí ženy i po vystřídání nadále bojovaly a o pět minut později dorostenka Petra Gajdošíková vstřelila svůj první gól za ženy. Avšak poslední slovo měly hráčky Slovácka v 88. minutě: jinak spolehlivé Janě Batouškové se nepovedl odkop, který zachytila u útočnice Slovácka Andrea Gajdušková, a zvýšila na 3:1. Zlínské ženy sice prohrály, ale podaly dobrý výkon, především konečně dokázaly svému tradičnímu soupeři z přípravných období vstřelit gól.

VÝSLEDEK – příprava: FC Zlín ženy – FC Slovácko dorostenky 1:3 (0:1). Branky: 73. Gajdošíková Petra – 9. a 88. Gajdušková Andrea, 77. Bučková Katarína. Sestava FC Zlín: Batoušková – Zichová, Vyvlečková, Folknerová, Hrubá – Průchová, Martáková, Gajdošíková, Marholtová, Machů – Dorotovičová. Střídaly: Hájková, Žalková, Čípová, Kalandrová, Štichová, Románková.

Kvůli velké marodce bohužel musel být odvolán druhý přípravný zápas, který měly ženy Zlína sehrát v sobotu 20. 1. na Vršavě proti prvoligovým dorostenkám Lokomotivy Horní Heršpice. K dalším přípravným zápasům tak ženy FC Zlín nastoupí na Slovensku: v neděli 28. 1. v 10 hodin v Myjavě proti dorostenkám Spartaku Myjava, které vedou tabulku I. ligy dorostenek na Slovensku, v sobotu 3. 2. v 13 hodin v Bánovcích nad Bebravou proti GFC Topolčany (1. slovenská liga žen, 7. místo) a v sobotu 10. 2. v 13.30 hodin v Trenčíně proti AS Trenčín (1. slovenská liga žen, 6. místo).