Zlínské fotbalistky zdolaly v přípravě prvoligové Topolčany

Další přípravný zápas mají za sebou ženy FC Zlín. Opět se k němu vydaly na Slovensko, tentokrát do Bánovců nad Bebravou, kde se utkaly s týmem GFC Topolčany, který je po podzimní části I. slovenské ligy žen na 7. místě.

Zlínské ženy se tentokrát musely obejít bez nadějných dorostenek, které v jejich sestavě pravidelně nastupují, protože ty měly na programu po nich svůj zápas se svými vrstevnicemi stejného klubu.

Avšak i tak ženy začaly dobře, přesně kombinovaly a získaly hned v prvních 10 minutách územní převahu a dvě šance, ve kterých ale byly málo důrazné. Skóre tak otevřela domácí záložnice Sára Dianová, jež překvapila Janu Batouškovou povedenou střelou ze 20 metrů k tyči.

Hostující ženy ale neznervózněly a dále pokračovaly v kombinační hře. Ve 27. minutě Vendula Machů ještě po rohu trefila břevno, ale o tři minuty později se již žlutomodré holky radovaly z vyrovnání, když Barbora Marholtová posadila míč z rohu přesně na hlavu Lucie Martákové. Ve 37. minutě poslala Ludmila Vaculová přesnou uličku mezi stoperky pro Vendulu Machů. Ta utekla své strážkyni a její centrovaný míč na Barboru Marholtovou si domácí obrana srazila do vlastní sítě.

A žlutomodré holky na hřišti vládly i po přestávce. Po hodině hry zvýšila Vendula Machů střelou z rohu šestnáctky pod břevno branky Topolčan, když ji krásně křížným pasem přes celou šířku hřiště našla Lucie Martáková. A o pět minut později se gólu dočkala i Barbora Marholtová, jež v prvním poločase jednu velkou šanci prováhala. Opět jí za obranu domácích poslala pas do běhu Lucie Martáková: domácí gólmanka sice vyběhla a byla u míče o okamžik dříve, ale její pokus o kličku rychlonohá útočnice vystihla a pohodlně skórovala do prázdné branky.

Zlínské ženy potom měly až do konce utkání pod kontrolou, s chutí si zahrála i celá lavička, dva nebezpečné pokusy domácích zlikvidovala opět spolehlivá Jana Batoušková.

Za nemocnou trenérku Pavlu Červenkovou utkání zhodnotil asistent Radek Maršálek následovně: „Začátek zápasu nám nevyšel úplně podle našich představ. Sice jsme si vytvořili gólovou šanci, ale bohužel jsme ji nedokázali proměnit, zatímco soupeř se první střelou na branku dostal do vedení. Nám se podařilo po inkasovaném gólu zvednout a vytvořit si herní převahu. Postupem času přibývaly šance a my jsme je začali proměňovat, tím jsme dokázali zápas otočit v nás prospěch.“

V neděli 11. 2. 2024 hrají ženy FC Zlín další přípravný zápas, opět na Slovensku. Tentokrát na hlavním stadiónu s umělým povrchem v Trenčíně, začátek je ve 13 hodin. Ženy AS Trenčín jsou po podzimu v prvoligové tabulce na 6. místě.

VÝSLEDEK – příprava: GFC Topolčany – FC Zlín 1:4 (1:2). Branky: 12. Sára Dianová – 27. Lucie Martáková, 39. a 60. Vendula Machů, 65. Barbora Marholtová. Sestava Zlína: Batoušková – Machů, Kalandrová, Možíšová, Hrubá – Zichová, Vyvlečková, Martáková, Vaculová, Čípová – Marholtová. Střídaly: Hájková, Žalková, Štichová, Románková, Martináková.