Zlínské fotbalisty se i do třetice svezly na vítězné vlně

I ve třetím utkání Moravskoslezské ligy žen získaly fotbalistky FC Zlín všechny body. Tentokrát jim po dvouciferných výhrách v prvních dvou kolech k vítězství nad B-týmem Sigmy Olomouc stačily čtyři vstřelené góly.

Ženy ve žlutomodrém se na Vršavě hned od začátku vrhly do útočení. A už v 8. minutě šly do vedení, když se na rohu šestnáctky dostala k odraženému míči Sára Illéšová a zakroucenou střelou k tyči otevřela skóre. I nadále se hrálo stále na hostující branku. Ve 24. minutě vystřelila z dálky opět Sára Illéšová, hostující gólmanka míč neudržela, nejrychleji se k němu dostala Tereza Dorotovičová a zvýšila do prázdné branky na 2:0.

Domácí ženy tento gól uklidnil až příliš: přestaly běhat, jejich přihrávky ztratily přesnost, a dovolily tak ve zbytku poločasu mladému olomouckému týmu vyrovnat hru, takže trenérka Červenková musela během poločasové přestávky zvýšit hlas.

Po této domluvě domácí tým přidal a výsledkem byla trvalá herní převaha a třetí gól v 54. minutě, kdy Sára Illéšová obešla i gólmanku, ale míč do sítě poslala hostující obránkyně Kamila Geržová při snaze ukopnout jej domácí útočnici. Zlínské ženy se potom dostaly do dalších šancí, z nichž největší zahodily Lucie Martáková, jež svou střelu z místa před malým vápnem poslala nad branku, Barbora Marholtová, která po sólovém úniku těsně minula tyč olomoucké branky, a Sára Illéšová. Ta také postupovala na branku Hanaček sama, ale jejich gólmanku nepřekonala ani opakovanou střelou.

Žlutomodré ženy si udržovaly herní převahu i po vystřídání, když se na hřiště postupně dostaly všechny hráčky z lavičky. Důrazně bránící obranu Sigmy dirigovanou nedávnou spoluhráčkou domácích žen Zuzanou Hanáčkovou tak překonala až Sára Illéšová v 76. minutě hlavou po přesně zahraném rohovém kopu Barbory Marholtové. Na druhé straně jediné dva náznaky šancí zmařila včasným vyběhnutím spolehlivá Jana Batoušková.

První čtvrtinu soutěže žlutomodré holky zakonči v neděli 24. 9. 2013 v Kralicích, kde se utkají s týmem SK Prostějov, pravděpodobně nejsilnějším soupeřem v boji o návrat do druhé ligy. Utkání začíná ve 14 hodin.

VÝSLEDEK – 3. KOLO MSLŽ: FC Zlín – SK Sigma Olomouc B 4:0 (2:0). Branky: 8. a 76. Illéšová, 24. Dorotovičová, 54. vlastní. Sestava Zlína: Batoušková – Hrubá, Vyvlečková, Kalandrová, Zichová – Machů, Rozsypalová, Dorotovičová, Martáková, Marholtová – Illéšová. Střídaly: Bártlová, Čípová, Gajdošíková, Hájková, Martináková, Románková. Trenérka: Pavla Červenková, asistent: Radek Maršálek.