Zlínské juniorky poslední domácí zápas podzimu zvládly s přehledem

Juniorky Zlína se i po pěti odehraných kolech vyhřívajíc špici II. dorostenecké ligy. O víkendu si poradily v domácím prostředí s týmem Kras/Lipovec. Hosté sice rychle vedli, ale domácí děvčata výsledek otočila a nakonec zvítězila s přehledem 7:1.

Začátek utkání nebyl z pohledu Zlína ideální. Soupeř se dokázal ujmout vedení již v páté minutě zápasu po chybě v domácí obraně. Naštěstí pro děvčata ve žlutomodrém trvalo pouze jednu minutu, než Varmužová střelou z vápna vyrovnala skóre. První poločas byl přesto pro Zlín poněkud problémový. Hráčky měly potíže s nepřesnými nahrávkami, což vedlo k zbytečným soubojům o míč a nepřesnostem. Přesto se jim podařilo poločas zakončit vedením 3:1 po brankách Dohnalové a Gajdošíkové.

Druhý poločas byl výrazně v režii domácího týmu, a soupeř se téměř nedostával na jejich polovinu hřiště. Bohužel pro děvčata ve žlutomodrém stále trval problém v efektivitě zakončení, a několik vyložených šancí zůstalo nevyužito. V druhém poločase dostaly příležitost všechny hráčky ze střídačky, a dokonce i brankářka našich žákyň Natálie Holá, jež vstoupila na hřiště a svým skvělým zákrokem zhatila šanci soupeře na zvýšení skóre.

„Celkově šlo o zajímavý zápas s různými fázemi a chybami na obou stranách. Nakonec se nám povedlo zvítězit výraznějším rozdílem, což potvrdilo naši převahu. Náš tým si odnesl tři body za vítězství a mohly jsme být spokojeny i s výkonem, ačkoliv v některých momentech mohla být děvčata efektivnější především v zakončení,“ hodnotila utkání jedna ze zlínských trenérek Edita Novosadová.

Tuto neděli čeká zlínské holky poslední mistrovské utkání podzimu, v němž zajíždějí do Hodonína. Pokud i tam potvrdí svoji formu, přezimují na prvním místě tabulky.

VÝSLEDEK – 5. KOLO II. LIGY DOROSTENEK, sk. Morava. FC ZLÍN WU18 – KRAS/LIPOVEC WU18 7:1 (3:1). Branky: 6., 75. a 89. Varmužová Lucie, 13. Dohnalová Julie, 19. Gajdošíková Petra, 46. Kalandrová Gabriela, 54. Průchová Karolína – 5. Kratochvílová Tereza. Rozhodčí: Bobal Marek. Diváci: 35. Sestava Zlína: Polášková – Ševčíková, Smetanová, Kalandrová, Holíková – Jurčíková, Gajdošíková, Varmužová, Průchová, Langerová – Dohnalová. Náhradníce: Macegová, Medková, Dočkalová, Havránková, Pospíšilová, Folkhnerová, Holá.