Zlínské žačky uspěly v Líšni, doma však nestačily na Slovácko

Do svých mistrovských soutěží už se na jaře pustily také zlínské žačky. Patnáctka i třináctka ševců na úvod poměřily síly se soupeřkami z Líšně a Slovácka. Děvčata ve žlutomodrém zvládly na jedničku oba duely v Brně, proti týmům z Uherského Hradiště ale tahaly za kratší konec.

Mladší žačky Zlína WU13 ve druhém jarním kole nastoupily v Brně proti týmu SK Líšeň. Holky ve žlutomodrém chtěly potvrdit vítězství z prvního jarního utkání, a tak jim nechybělo sebevědomí a věřily ve vítězství. To se ovšem od začátku nerodilo lehce, domácí tým se opíral o fyzicky vyspělejší hráčky v obranných řadách včetně brankářky, a tak se zlínské holky dostávaly do zakončení s velkou námahou a s vypětím všech sil, přestože měl více ze hry.

Tým ve žlutomodrých dresech však byl velmi trpělivý a čekal na svoji příležitost. Ta přišla až ve druhé půli utkání, kdy své technické a střelecké dovednosti předvedla kapitánka Anastazie Strnadová a ve 42. minutě otevřela účet. Když se pak po další akci ve 49. minutě hostující kapitánka dostala do brankové příležitosti a v té byla domácí hráčkou faulována, získala pro výhodu pokutového kopu. K exekuci se nebojácně postavila nejmladší z týmu mladších žaček Vanesa Janečková a chladnokrevně penaltu proměnila.

Tím svůj tým uklidnila a Líšeň přinutila více hru otevřít, čehož okamžitě za minutu využila opět Anastazie Strnadová a zvýšila na 3:0 pro Zlín. Hostující děvčata poté dominovala a i přes neutuchající bojovnost domácích hráček dále navyšovala skóre. V 55. minutě se prosadila posila Klára Kudláčková, a když se v 61. minutě trefila také Barbora Ševečková, rozhodčí Poddaný si zapisoval střelkyni již páté branky. Poslední gól nakonec vstřelila v 66.minutě opět kapitánka Anastazie Strnadová, a završila tak svůj velmi povedený zápas, přestože to tak v první půli na první pohled nevypadalo.

Domácí tým pak v 68. minutě upravili konečný výsledek zásluhou Sofie Doleží, která překonala brankářku Kateřinu Kučerovou, jež i přes obdrženou branku, předvedla zodpovědný a pozorný výkon.

VÝSLEDKY – 1. LIGA ŽÁKYŇ MORAVA: SK Líšeň WU13 –  FC Zlín WU13 1:6 (0:0). Branky Zlína: Anastázie Strnadová 3, Vanesa Janečková, Klára Kudláčková, Barbora Ševečková. Sestava Zlína: Kateřina Kučerová, Klára Kudláčková, Sofie Krestová, Emma Vodehnalová, Vanesa Janečková, Adéla Ševečková, Anastázie Strnadová (K), Sára Jandorová, Dominika Langerová, Rozálie Píšová, Jarmila Štochlová, Kateřina Horčičková, Barbora Ševečková, Emma Gyuricseková, Elen Káňová. Trenéři: Václav Stuchlík, David Ščuglík.

SK Líšeň WU15 – FC Zlín WU15 0:3 (0:1). Branky: Lucie Třísková, Karolína Průchová, Petra Gajdošíková. Sestava Zlína: Elen Zámorská, Marie Bartecká, Agáta Mlčáková, Eliška Dobešová, Ema Strouhalová, Nikol Macegová, Petra Gajdošíková, Karolína Průchová (K), Nela Folknerová, Natálie Křižanová, Lucie Třísková, Adéla Gergelová, Natálie Janečková, Amálie Capilová. Trenéři: Josef Janečka, Zdeněk Tříska

Zápas s prvním týmem ligové tabulky se zlínským mladším žačkám WU13 vůbec nepovedl. „Do zápasu naše holky nastoupily s velkým respektem. Hráčky s Uherského Hradiště byly ve všech směrech lepší. Celý poločas naše holky přehrávaly a jen výbornými zákroky brankařky Natálie Holé nebylo skóre po prvním  poločase ještě větší,“ uvedl jeden ze zlínských trenérů Václav Stuchlík.

„Druhou část utkání odehrály holky líp. Začaly napadat už rozehrávku soupeřek, daly do hry více energie a i přes  další obdržené branky, převážně po chybách v obraně, byla hra vyrovnanější a dostavily se i šance k zakončení,“ doplnil zlínský kouč.

VÝSLEDKY – 1. LIGA ŽÁKYŇ MORAVA: FC ZLÍN WU13 – FC SLOVÁCKO WU13 0:13 (0:9). Sestava Zlína: Natálie Holá, Kateřina Kučerová, Klára Kudláčková, Sofie Krestová, Emma Vodehnalová, Vanesa Janečková, Adéla Ševečková, Anastázie Strnadová (K), Sára Jandorová, Dominika Langerová, Rozálie Píšová, Jarmila Štochlová, Kateřina Horčičková, Barbora Ševečková, Emma Gyuricseková, Elen Káňová. Trenéři: Václav Stuchlík, David Ščuglík.

FC ZLÍN WU15 – FC SLOVÁCKO WU15 0:6 (0:3). Sestava Zlína: Elen Zámorská, Agáta Mlčáková, Ema Strouhalová, Eliška Dobešová, Nikol Macegová, Petra Gajdošíková, Karolína Průchová (K), Nela Folknerová, Natálie Křižanová, Lucie Třísková, Natálie Janečková, Amálie Capilová. Natálie Holá, Rozálie Píšová, Justýna Ryšková. Trenéři: Josef Janečka, Zdeněk Tříska.

Pozvánka na 13. kolo, kdy v sobotu 22. dubna 2023 hostíme na hřišti v Lípě nad Dřevnicí děvčata z Baniku Ostrava, a to WU15 v 10 hodin, WU13 ve 12 hodin. Všechny příznivce srdečně zveme.