Zlínským fotbalistkám závěr základní části II. ligy nevyšel

Ženy FC TRINITY Zlín sehrály poslední utkání základní části na hřišti druhého týmu tabulky FC Hradec Králové. Po dvou těsných porážkách tentokrát na svého soupeře nestačily a prohrály s hradeckými ženami bojujícími o postup do první ligy rozdílem čtyř gólů.

Ženy Hradce Králové začaly utkání lépe, dobře kombinovaly a vynutily si územní převahu. Tu se jim podařilo zužitkovat hned v 10. minutě, kdy se hlavou po rohu prosadila Markéta Ringelová. Žlutomodré holky si nedovedly poradit s důraznou hrou domácích, které také měly výškovou převahu a u většiny odražených míčů byly dříve.

Ve 24. minutě po dalším rohu přidaly Východočešky druhý gól: tentokrát se prosadila Aneta Vejrová. Ženy ze Zlína ohrozily poprvé domácí branku až ve 32. minutě, kdy z 20 metrů vystřelila Sára Korvasová, ale domácí gólmanka si s její střelou poradila. Ve zbývající části prvního poločasu se potom hra odehrávala převážně uprostřed hřiště.

Do druhého poločasu nastoupily žlutomodré holky s odhodláním pokusit se ještě s výsledkem něco udělat, avšak jejich snahu brzy zabrzdila nešťastná ruka Lucie Martákové v šestnáctce v 50. minutě, po níž rozhodčí nařídila penaltu. Kapitánka Hradce Pavla Novotná ji bezpečně proměnila. A stejná hráčka zvýšila vedení domácích hned o tři minuty později na 4:0, tentokrát se trefila přesně do šibenice z trestného kopu po faulu před šestnáctkou.

Utkání se potom již jen dohrávalo, když trenér Hradce dal příležitost dalším hráčkám z lavičky. Do jediné velké šance zlínských žen se dostala bojovnice Ema Rozsypalová, jež v 80. minutě utekla domácí obraně, ovšem ze svého sóla trefila pouze gólmanku, a její opakovanou střelu zastavila domácí obránkyně těsně před brankovou čárou.

Ženy FC TRINITY tak kvůli horšímu skóre ze vzájemných zápasů se Sigmou Olomouc skončily po základní části na posledním místě tabulky, která se nyní rozdělí na dvě části, a žlutomodré holky budou bojovat o záchranu v soutěži s FC Praha, Teplicemi a Olomoucí. S každým z těchto celků se znovu utkají doma i venku.

VÝSLEDEK – 14. KOLO II. LIGY ŽEN: FC HRADEC KRÁLOVÉ – FC TRINITY ZLÍN 4:0 (2:0). Branky: 10. Ringelová Markéta, 24. Vejrová Aneta, 50. Novotná Pavla (pen.), 53. Novotná Pavla. Rozhodčí: Marušinová Mária – Fraňková Kateřina, Plátková Andrea. Diváci: 33. Sestava Zlína: Matlachová – Hrubá, Martáková, Možíšová (62. Kalandrová), Vyvlečková – Machů, Korvasová (72. Žalková), Tomečková, Rozsypalová – Marholtová, Bartlová (46. Čípová).