Zlínským reprezentantům U12 finále McDonald’s cupu těsně uniklo

Po roce se zlínská ZŠ Komenského II., kterou navštěvuje řada mladých ševců, představila v Krajském finále McDonald’s cupu 2024. Na domácí půdě přivítali zlínští reprezentanti ZŠ z Uherského Hradiště, Kroměříže, Prostřední Bečvy a Štítné nad Vláři.

„Hned v úvodu střetnutí jsme se utkali s Kroměříží a zápas jsme s přehledem zvládli. Pak nás čekal tým z Uherského Hradiště, a pokud jsme chtěli postoupit, museli jsme jednoznačně vyhrát. I když jsme utkání otočili z 0:2 na 3:2, tak se nám zápas do vítězného konce dovést nepovedlo,“ uvedla zlínská trenérka Aneta Strachoňová.

„Jsme velmi zklamaní, protože letos jsme byli postupu velmi blízko. S Uherským Hradištěm jsme odehráli kvalitní utkání. V některých pasážích jsme byli i lepší, bohužel nám chyběl kousek. Kluci ale byli skvělí, účast ve finále si zasloužili, nicméně postoupit může jenom jeden,“ konstatovala zlínská trenérka.

„Všichni kluci přitom působí na Vršavě, nosí dres ševců. Ani to však na rivala ze Slovácka nestačilo.  O to víc mě to mrzí, protože kluci prošli v klubu i mýma rukama. Druhé místo je krásné a kluci mají na co vzpomínat, ale na finále se bohužel nepodíváme. Nicméně se nám povedlo vyhrát alespoň všechna individuální ocenění,“ prozradila Aneta Strachoňová.

Nejlepším střelcem se stal Lukáš Zámečník (8 branek) – kategorie U12

Nejrychlejší gól vstřelil Jakub Pantálek (čas: 16 s) – kategorie U12